Maini si picioare amortite

06-06-2006
Camellia
Nu este medic/terapeut
Camellia
De aproape o luna de zile am mainile si picioarele amortite. Am inceput sa nu pot sa-mi controlez mersul si parca nu am stabilitate pe picioare. Am fost internat in spital si am facut tot felul de analize dar am iesit fara un diagnostic clar. Am facut si examen RMN pe 3 portiuni de coloana la care mi s-a spus ca am doar un inceput de hernie. Acum fac tratament cu Medrol si Millgamma pentru o presupusa parapareza spastica, dar nu ma simt bine deloc. Va rog daca puteti sa-mi spuneti care ar fi cauza, sau unde sa ma adresez deoarece simt ca boala se agraveaza. Va multumesc.
6 comentarii
0
18-09-2006, ora 00:00
andree
Nu este medic/terapeut
andree
Cel mai bine este sa refaceti R.M.N.-ul si daca aveti hernie de disc, neaparat trebuie sa va operati. Sanatate!
Andreea
0
19-09-2006, ora 00:00
Camellia
Nu este medic/terapeut
Camellia
multumesc frumos pentru raspuns.
0
25-09-2006, ora 00:00
vergul
Nu este medic/terapeut
vergul
Si parerea mea este sa refaceti RMN-ul pentru a infirma sau in cel mai rau caz a confirma diagnosticul de Scleroza Multipla (SM).Daca dispuneti de bani va puteti programa la clinica pro-life. Au aparatura performanta dar desigur si preturile sunt pe masura.Multa sanatate!
0
25-09-2006, ora 00:00
vergul
Nu este medic/terapeut
vergul
De asemenea daca va hotarati sa refaceti investigatia RMN, solicitati si la cap nu numai la coloana cervicala, eventual cu substanta de contrast.
0
10-11-2006, ora 00:00
cameliasibufly
Nu este medic/terapeut
cameliasibufly
CAMELIA se poate sa ai si TOXOPLASMOZA fa-ti analizele sindromului TORCHI, ( cred ca asa se scrie ).
0
27-02-2007, ora 00:00
cameliahadarean
Nu este medic/terapeut
cameliahadarean
chiar daca sunteti suspecta de orice boala autoimuna, faceti analize pt anticorpi borrelia. -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •