mamelon ombilicat!

29-06-2008
monelu
Nu este medic/terapeut
monelu
am un mamelon ombilicat si as vrea sa stiu cat ar costa o operatie de refacere a acestuia.
am 25 de ani si nu mai suport situatia asta, sunt foarte frustrata si nu pot avea o viata sexuala normala din cauza aceasta.
daca stie cineva sa ma ajute, multumesc anticipat.
5 comentarii
0
29-06-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
In jur de 300 E. Interventia se face cu anestezie locala si nu necesita spitalizare. Mamelonul invaginat (ombilicat) unilateral este o procedura delicata, deoarece este de dorit ca partea afectata sa ajunga sa semene cu cea normala.
Va stau la dispozitie si cu alte informatii.
0
30-06-2008, ora 00:00
monelu
Nu este medic/terapeut
monelu
Va multumesc d-le Dr. si as vrea sa mai stiu cam cat dureaza procesul de vindecare? Se poate face aceasta interventie vara? Raman cicatrici?
Oh, si unde as putea eu sa fac aceasta interventie caci sunt din Oradea?
0
30-06-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Pansamentul se indeparteaza dupa 10-12 zile. Raman doua cicatrici foarte fine la nivelul areolei, fara un prejudiciu estetic. De ce sa nu se poata face vara? (numai sa nu fie chirurgul in vacanta:)). Daca treceti prin Bucuresti va pot ajuta, dar in Oradea nu va pot recomanda pe nimeni.
Numai de bine!
0
26-10-2009, ora 22:10
abc11
Nu este medic/terapeut
abc11
si eu am mameloane ombilicate si am o problema cu asta.as dori sa ma operez.si as vrea sa stiu dak faptul ca am 17 ani constituie o problema...si cam cat ar costa?
multumesc
0
15-03-2017, ora 01:36
Alexandraroxana
Nu este medic/terapeut
Alexandraroxana
Buna, Monelu!Eu m am operat de curând si chiar iti recomand sa faci aceasta operatie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: mamelonul ombilicat

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: