mancarime de piele si bubite

03-05-2012
savantudormihai
Nu este medic/terapeut
savantudormihai
cine ma poate ajuta? am fost la 4 dermatologiu unul foarte renumit de la cluj nu dau nume.dar am mancarimi de piele groaznice, apar pe mine niste bubite cu ceva lichid alb in interior mai ales pe pielea penisului, adik imi ies pe corp vroiam sa spun ca si pe penis am nu mai stiu ce sa fac am luat o multime de medicamente, am fost la numerosi dermatologi, au inceput sa apara si pe membri familiei si sa aiba si ei mancarimi de piele ce poate fi? pana acum mi sa tot spus de urticarie cronica dar urticaria cronica nu se ia din cate am citit pe net, specific k, cand fac dus cu apa fierbinte am o senzatie de placere parca as avea orgasme nu alta, si nu vreau sa radeti pentru ca nu mai stiu ce sa fac, pielea mi toata varza mainile mi s scorojite ma mananca ingrozitor cine stie ce ar putea fi si ce as mai putea lua? pentru ca momentan fac un tratament pe baza de produse naturiste, daca stie cineva sa mi raspunda si sa ma contacteze sau sa mi lase un nr de telefon ca de 3 luni de zile mi data viata peste cap.
1 comentarii
0
24-05-2012, ora 01:00
luce88
Nu este medic/terapeut
luce88
salut!prietenul meu are o problema asemanatoare!de 10 zile au inceput sa-i apara niste bubite rosii pe picioare cu o mincarime insuportabila, prezenta atit ziua cit si noaptea, in special in urma baii!am mers la medic si a prescris un medicament pe baza de CETIRIZINA DICLORIDRATO(FORMISTIN 10 MG).ne-a spus in caz de nu fac nici un efect pozitiv, sa mergem la el sa ne prescrie un CORTIZON!mincarimea si bubitele s-au extins pe burta, spate si git!nu cred sa fie scabie, eu nu am nici un simptom!cine poate sa ne ajute, va multumim, un sfat o idee?!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.