Mancarime in zona genitala

16-08-2010
sabbagh
Nu este medic/terapeut
sabbagh
Buna ziua. Am si eu o problema care ma framanta tot mai tare. Mi-au aparut in zona genitala intre scrot si picior niste pete rosii, de ambele parti (nu pe scrot, doar pe picior pana in sus unde incepe scrotul). Aceste pete rosii arata cumva ca o rana cu diametru de 3-4 cm, care apare si dispare periodic de aprox. un an. Cauzeaza mancarime si secreta un lichid galbui urat mirositor (se poate vedea pe marginea de la chilot).Prima data mi-a aparut in 2009 primavara, a tinut cam 2 sapt. dupa care a trecut de la sine, a mai aparut de vreo doua ori in timpul verii. Am crezut ca e un fel de iritatie din cauza caldurii si am cerut la farmacie ceva unguent pt. iritatii, a trecut, ca dupa un timp sa reapara. A aparut o data si in iarna, a tinut cam o sapt. si de atunci pana acu o sapt. nu a mai aparut. Acum a aparut iar...nu stiu ce poate fi. De mentionat ca atunci cand "trece" pielea ramane totusi de alta culoare un roz pal, dar e uscat si nu ustura, nu manaca. Cand "apare" pielea devine roz inchis, rosu, apar manacarimile, petele acelea rosii sunt tot timpul umede si secreta lichidul acela galbui care miroase neplacut...
Astept un sfat, va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.