Mancarime mamelon

29-09-2017
Nooman
Nu este medic/terapeut
Nooman
Buna seara,

Am o problema destul de ciudata de cateva luni. Totul a inceput de la o alunita mai ciudata pe sfarc (ca cele care apar pe gat de la transpiratie) si partenerul a rupt-o din greseala. Acum nu stiu daca are vreo treaba alunita de atunci, dar la putin timp a inceput sa mi se usuce pielea de pe sfarc si am avut dureri foarte mari de sani care au inceput sa se umfle foarte tare. In urma unei ecografii am fost diagnosticata cu mastoza fibrochistica si mi s-a dat sa iau Mastodynon si Evening Primrose timp de 6 luni si sa ma ung cu Diclofenac. Sanii s-au mai desumflat desi inca tot ma mai dor, dar din luna mai (!) ma mananca incontinuu mamelonul stang si mi se pare ca a aparut o mica umflatura, desi nu pot sa-mi dau seama exact daca e in neregula ca ambele sfarcuri au niste 'bubite' de cand ma stiu. Pe langa aceasta mancarime, am observat ca daca dau cu saliva, simt o usturime. Ce poate fi??? Ma gandesc intr-una ca am cancer, nu stiu ce sa fac. se face biopsie pentru asa ceva? Ce as putea avea?
1 comentarii
0
03-10-2017, ora 23:25
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va recomand sa apelati la o clinica ce se ocupa de investigarea sanului si acolo veti fi ajutata. Nu amanati.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •