mancarime puternice in zona vaginului si senzatii de usturime la urinare

20-02-2007
ioana18
Nu este medic/terapeut
ioana18
am 18 ani si acum 2 saptamani am avut un contact sexual, dar cu prezervativ.dupa 3 zile de la contactul sexual, am inceput sa am mancarimi puternice in zona vaginului si senzatii de usturime la urinare.am facut spalaturi cu ceai de pelin si galbenele si mi-au disparut.acum cateva zile am avut iar un contact sexual, tot protejat...si senzatiile de mancarime mi-au reaparut, nu insa si cele de usturime. este o iritatie de la prezervative, sau altceva?
4 comentarii
0
20-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cred ca trebuie sa schimbati tipul de prezervativ! Eu v-as recomanda gama Durex, desi este mai scumpa, dar e testata dermatologic tocmai pentru neplaceri de genul acesta!
0
25-02-2007, ora 00:00
alexandra_simpatika
Nu este medic/terapeut
alexandra_simpatika
Buna!Sunt Alexandra, am 17 ani. nu mai sunt virgina de 3 luni.A fost totul normal, am un partener foarte atent insa, acum 4 zile a inceput sa ma manance in zona vaginului si sa am senzatii de usturime la urinare.. cam aceleasi simtome ca ioana18.. mi-am introdus un ovul.. m-am spalat cu ceai insa tot ma mai mananca.Ce sa fac?La doctor nu pot merge, pentru ca parintii mei nu stiu.. :( ajuta'ti'ma va implor :(
0
26-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu stiu ce ovul ti-ai introdus si nici daca era recomandat pentru simptomele tale! Este mai bine sa te vada un medic ginecolog sau dermatolog deoarece, la inceputul vietii sexuale, se fac multe greseli. De aceea iti trebuie un sfat de specialitate. Poti mege impreuna cu partenerul la medic, nu cu mama!
0
15-10-2011, ora 01:50
Rose19
Nu este medic/terapeut
Rose19
Buna.. am si eu o problema... dupa ce am avut contact sexual cu iubitul meu.. am inceput sa am mancarimi si usturimi.. iar iubitului meu i-a aparut o substanta albicioasa ce arata ca un fel de coaja.. si el la fel are senzatia de mancarime si usturime.. mentionez ca actul sexual a fost neprotejat..am avut contact sexual si cu prezervativ dar nu am avut niciunul nimic.. si cand am mai facut neprotejat, nu am avut nimic, dar acum nu stiu de la ce poate fii.. sa fie problema la mine sau la el? Va rog sa-mi raspundeti cat mai repede. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: