mancarime si pete rosii-vinete pe capul penisului

23-06-2009
iulian80
Nu este medic/terapeut
iulian80
buna ziua, de vreo 2 luni tot imi apare si dispare, am fost la dermatolog, de mai multe ori, am facut tratament cu pimafucort, imi dispare dar dupa 3-4 zile aparea dinnou.Am apelat si la alt dermatolog care m-ia zis k ar putea fi si de la ptiriazis aceata mancarime si acele pete.Cand am fost la consultatie nu aveam nimic in rest, acum mi-au aparut pe genunchi cate o pata care nu ma mananca dar e uscata si se exfoliaza pielea.Acum fact tratament cu lomexim crema si flucovim 150, 1/ sapt timp de 4 sapt.Puteti sa-mi spuneti daca, chiar e ptiriazis, sau altceva, continui cu acest tratament sau imi trebuie alceva, vreau sa scap oadta de mancarimea si petele de pe penis.multumesc
1 comentarii
0
24-06-2009, ora 20:03
iulian80
Nu este medic/terapeut
iulian80
Am citit pe internet si pe alte forumuri mai multe articole care ma determina sa cred ca ar putea fi si psoriazis.. care e diferenta dintre cele doua afectiuni pitiriazis/psoriazis in simptomatologia psoriazisului figureaza si afectarea unghiilor in cazul meu la mana dreapta degetul mic.. am un puct alb-galbui care sa extins nu foarte mult dar vizibil.. plus o descuamare a pielii sub rotula doar la genunchiul drept.. si dureri de calcaie la primii pasi de dimineata.. va rog sa ma ajutati macar cu un raspuns.. tratamentul cu lomexin crema l-am intrerupt datorita unei senzatii de arsura la aplicare care din cate am citit pe prospect e o reactie adversa pe langa faptul ca organul pare inflamat iar mancarimea persista.. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.