Mancarime vaginala

17-06-2010
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Buna ziua, am si eu o problema...in urma contactelor sexuale, dupa o perioada simt ca ma irit, sau un fel de mancarime, si o secretie mai neobisnuita, am facut mai tot timpul analize si ori imi iese vaginita sau bacterii, nimic grav, m am tratat cu ovule, si apoi dupa o perioada, se intampla la fel, si ma gandeam ca poate ar fi o reactie alergica in urma contactului sexual, am foloit si prezervativ si acelasi lucru, si cand simt acea senzatie mai introduc un ovul, mai ma spal cu Tantum Rosa..si intrebarea mea este daca exista ceva anume sa previna acea reactie sau sensibilitate, dezinfectante vaginale, stiu ca nu e tocmai ok sa faci spalaturi vaginale pt ca se distruge flora vaginala...ce as putea face.Multumesc si astept raspuns...
2 comentarii
0
19-06-2010, ora 17:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce varsta ai ? Poti cumpara o cutie cu cateva flacoane de Sofar lavanda pentru irigatie vaginala, le folosesti dupa contactul sexual si un flacon de Gynie L capsule, pui intravaginal 1 capsula dimineata si una seara timp de o saptamana.Daca te simti uscata si ai si senzatie de arsura / durere la contact poti folosi un gel vaginal [ Gleitgelen este bun ].
0
19-06-2010, ora 23:52
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Va multumesc pentru raspuns...am 29 de ani, o sa cumpar asa cum mi ati prescris, acea Sofar lavanda, si cu ovulele problema este ca urmez tratamentul si apoi la ceva timp iar imi apare, si vreau sa previn reaparitia acestor inflamatii.senzatii de uscaciune nu am, din contra ma lubrifiez destul de mult in timpul contactului...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.