mancarimi

27-05-2017
pufosu31
Nu este medic/terapeut
pufosu31
buna ziua.am 36 ani.de ceva vreme mi au aparut in diferite zone ale corpului ca niste intepaturi pete rosii care ma mananca (sub brat stanga dreapta la sold si pe fesa stanga.)se maresc cand ma scarpin apoi cu timpul se retrag si apoi reapar.sunt ca o intepatura apoi se intaresc si apoi se retrag.am luat antibiotic augmentin am.dat cu nidoflor tetraciclina dar nimic tot dispar ai reapar.de la ce ar putea fi?am comsultat si un doctor si mi a spus ca ar putea fi foliculita.as vrea parerea dumneavoastra.o zi buna
4 comentarii
0
29-05-2017, ora 11:07
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Este dificil de stability un diagnostic fara un consult. Poate fi o reactie alergica- urticarie. Mergeti la un medic dermatolog pentru stabilirea diagnosticului, eventual analize de laborator.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
0
29-05-2017, ora 14:52
pufosu31
Nu este medic/terapeut
pufosu31
da multumesc pt raspuns am fost astazi.hidrosadenita (daca pronunt corect)axiala si perineala plus o ciupercuta la unghii.o zi buna va doresc
0
04-02-2018, ora 19:03
Papau
Nu este medic/terapeut
Papau
Am mincarimi pe tibie la ambele picioare.O suprafata cit o palma. Ce trebuie sa fac pt ca ma scarpin si da singele. Am si niste denivelari mici...nu iritate pe tibie lateral.
PS. Am 70 de ani si ma maninca de vreo 5-6 ani... probabil in urma unui tratament pt Prostata
0
13-02-2018, ora 23:26
Ela777
Nu este medic/terapeut
Ela777
Buna seara, fratele meu 35 ani a facut destule teste alergologice si nu a rezolvat nimic, nu i s-a dat niciun tratament decat i s-a spus de catre dermatolog ca pt senzatia de mancarime si arsura a spatelui sa dea cu...spirt medicinal (aberant sfat).
Va rog foarte mult pe Dvs sa ne ajutati cu un sfat, deci are senzatie de mancarime si arsura pe intreg spatelui de vreun an de zile, mentionez ca nu se vede nimic ca fiind spate rosu, nici pete, absolut nicio urma de nimic, ci este culoarea naturala a pielii.Va rog din suflet indicatine ce se poate face, ce unguente de calmare macar, va rugam mult.
Am mare speranta ca o sa ne dati vreun sfat ca nu stim ce sa mai facem. Mii de multumiri si speranta ca o sa ne raspundeti!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: