Mancarimi ale nasului si in cerul gurii

07-09-2018
Loryvica
Nu este medic/terapeut
Loryvica
Buna ziua! De o luna in fiecare dimineata la ora 5-6 ma trezesc cu nasul infundat, stranut si ma mananca nasul, in cerul gurii.imi da senzatia de o raceala dar totusi pe timpul zilei nu am decat mancarimi ale nasului.am luat ceva pt raceala, pliculete care se fac cu ala calda, la farmacie mi a dat ceva niste pastilute care sunt pt alergii dar le iau de 2 saptamani si nimic.pt nas infundat mai pun olynt.Tin sa precizez ca in urma cu o luna am avut niste dureri la stomac si am fost la control.mi a depistat microbul la heliobacter pylori si am tinut un tratament cu abtibiotice de 2 saptamani.pe langa aceste pastile am luat si inca mai iau emanera si ursofalk pt pietre.nu stiu daca are vreo importanta asta dar pana sa iau toate aceste pastile nu am avut nimic.nu am luat niciodata asa multe pastile zilnic, am avut un total de 13 pastile zilnic plus cele de protectie antibiotic si protectie ficat.sa fie doar o alergie? Sa imi fi scazut imunitatea de la atatea pastile?astept o parere.multumesc!
1 comentarii
0
12-09-2018, ora 23:05
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara. Poate fi rinita alergica. Recomand consult ORL. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.