mancarimi ale pielii la fetita de 5 ani

16-08-2014
moni_nita
Nu este medic/terapeut
moni_nita
Buna ziua fetita mea are 5 ani si se scarpina pe tot corpul si nu stiu ce sa ii fac Am facut tratament de alergii de viermisori si tot se scarpina CE SA FAC SA DESCOPER CE ARE MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNS SI INCA CEVA NU ARE BUBITE URME CEVA CARE SA-MI ATRAGA ATENTIA PARCA O CIUPE CEVA PE SUB PIELE
3 comentarii
0
17-08-2014, ora 07:37
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Daca pielea este uscata(situatie ce poate determina prurit)trebuie hidratara cu un ulei sau crema dupa fiecare baie de seara;daca este pe teren alergic(???)Clarityna sau Aerius pot fi de folos.Succes!
0
17-08-2014, ora 20:15
moni_nita
Nu este medic/terapeut
moni_nita
Multumesc ptr raspuns dar din ce mi-at spus chiar ii dau AERIUS si nici un rezultat.Eu sint sigura ca sint parazitii care o deranjeaza pe fetita mea si as vrea sa stiu ce este mai bun si mai puternic ptr antideparazitare.Voi merge si sa ii mai fac si o serie de analize si coproparazitologic.Poate stiti mai bine ce analize sint mai sigure de depistare a parazitilor? Vreau sa imi scap fetita de calvarul prin care trece si nu stiu cum, , , , e greu, , , , MULTUMESC SI DACA AVETI VREUN SFAT, , , , ASTEPT
0
18-08-2014, ora 08:07
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Veti face analize de laborator numai dupa consultul pediatric intrucat directiile de investigatie sant mai multe decat estimati d-stra.Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •