Mancarimi anale puternice

18-12-2017
eddy_edw
Nu este medic/terapeut
eddy_edw
Bună seara.
Am o problemă delicată zic eu, la care sper să gasesc un răspuns.
De aproximativ 6 luni am mari mancarimi în zona penisului, al fundului şi scrotului. Mancarimile se intensifica în momentul în care fac baie cu apă caldă sau transpir.
Sunt foarte deranjante şi uneori dacă nu mă scarpin simt că mor de mancarime.
Am observat că atunci când urinez în vasul de wc se formează nişte bule albe precum cele din salivă.
În scaun se observă nişte fire de aproximativ 2-3 mm în grosime şi 4-5 cm în lungime.
Sincer nu stiu la ce specialitate să merg pentru investigaţii şi de unde dobandesc curajul să discut cu medicul.
Ajutaţi-mă vă rog... Despre ce ar putea fi vorba ţinând seama de descriere...este posibil să fie HIV? (uneori mă simt slabit, am şi scazut în greutate şi nici nu am poftă de mâncare) mă omoară aceste ganduri!
Mulţumesc pentru ajutor!
2 comentarii
0
18-12-2017, ora 09:41
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Cel mai probabil infecție cu paraziți (viermi intestinali). Deasemenea renunțați să vă epilați in zona genitală / anală (îmi cer scuze daca greșesc) ; rolul părului (din acele zone și inclusiv sub braț) este de a nu permite pielii sa se lipească in timpul mișcării. Are rol de aerisire în primul rând iar celelalte roluri specificate prin ziare sunt secundare (menținerea mirosului hormonal). Igiena in zonele respective trebuie să fie zilnică.
0
26-12-2017, ora 11:44
Gizel
Nu este medic/terapeut
Gizel
Daca e vorba de paraziti...încercați să luați cate 2-3 căței de usturoi pe zi. Cel mai indicat pe stomacul gol și de țară (românești)... Asta daca nu ați fost încă la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.