mancarimi in jurul sfarcurilor!

30-01-2009
I0ana
Nu este medic/terapeut
I0ana
am mancarimi in jurul sfarcurilor + cate 1 pata de culoare putin diferita unde pilea are alta textura, putin mai aspra. dupa o mica investigatie pe internet am dat peste diagnosticul scabie...poate fi vorba de asa ceva? daca da, atunci ce e de facut?!
3 comentarii
0
0
30-01-2009, ora 11:23
MirunaM
Nu este medic/terapeut
MirunaM
Buna ziua.

1. urmare indicatiiei medicului ginecolog de a urmari schimbarile mucusului pentru depistarea ovulatiei, am observat ca in faza luteala, cam cu 4-5 zile inainte de menstra, in mucus apar niste descuamari albe, asemanatoare cu niste pielite. Culoarea este alba, nu are miros urat. Pot influenta modificare hormonale aparitia descuamarilor? Ce imi recomandati/

2. De asemenea, cam odata la 2 luni, la aprox 2-3 zile dupa ovulatie, am o usoara usurime la urinat. Am facut urocultura si nu mi-a iesit nicio infectie. Ce parere aveti?

Va multumesc anticipat pentru raspuns.
0
0
30-01-2009, ora 11:32
MirunaM
Nu este medic/terapeut
MirunaM
imi cer scuze pentru ca am postat gresit intrebarea mea.
0
0
30-01-2009, ora 12:26
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti (intersect mihai bravu /cal vitan)
Dr. Akram Salem
mai putin probabil scabie.scabie nu apare doar intr un loc...poate fi o eczema...
daca nu trece e bine sa vedeti un dermatolog sa va spuna de ce natura este
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK