mancarimi in zona genitala

05-02-2007
andreea13
Nu este medic/terapeut
andreea13
buna
as avea si eu o intrebare...de vreo cateva zile am niste mancarimi in zona genitala si o secretie transparenta alburie...ati putea sa-mi ziceti ce medicamente sunt indicate?
4 comentarii
0
05-02-2007, ora 00:00
maya_ceamaifrumoasa
Nu este medic/terapeut
maya_ceamaifrumoasa
draga mea, si eu am avut aceasta problema... este vorba de o boala numita candida, candidoza vaginala, care apare din cauza administrarii excesive de antibiotice sau a lipsei de igiena corespunzatoare. Cel mai frecvent tratament de care am auzit se face in 3 zile, astfel: 3 ovule gynozol de 400 administrate seara, inainte de culcare, o pastiluta de flucovin-doza unica, si ca unguent - un tub de clotrimazol. Ca remediu natural, stiam de iaurt... care se tine timp de 6 ore pe un calorifer, iar apoi se introduce cu o siringa in vagin. Cam atat stiu eu de aceasta problema.
0
05-02-2007, ora 00:00
andreea13
Nu este medic/terapeut
andreea13
pai eu acum urmez un tratament cu antibiotice...trebuie sa intrerup tratamentul cu antibiotice si sa-l urmez pe cel de care zici tu, sau pot sa le iau pe amandoua?
0
05-02-2007, ora 00:00
maya_ceamaifrumoasa
Nu este medic/terapeut
maya_ceamaifrumoasa
e bine sa eviti tratamentul cu antibiotice, adica infectiile...mai ales ca antbioticile, daca iei anticonceptionale, diminueaza si efectul lor.. parerea mea este sa nu le iei impreuna, pt ca printr-o parte incerci sa te vindeci, iar prin alta iti faci rau...
0
06-02-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
La 500ml apa fiarta si racita pui cam 1/2 lingurita rasa de bicarbonat de sodiu alimentar si-l folosesti la spalaturi locale.De la farmacie cumperi Tantum Rosa pliculete pt.acelasi scop.Atentie la ce medicam. inghiti, sunt toxice pt. ficat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.