Mancarimi in zona genitala

29-06-2010
Sofia_21
Nu este medic/terapeut
Sofia_21
Buna ziua!

Dupa 2 zile de la menstruatie mi-au aparut niste mancarimi si arsuri in zona genitala, mai exact la intrarea in vagin, iar pe interiorul labiilor de parca m-am ranit cu ceva.De asemenea, zona clitorisului este iritata, uneori nici nu suport atingerea.Am avut asa ceva doar cu 1 an in urma, dar a trecut peste cateva zile.Inainte de ciclu am avut contacte sexuale, ce-i drept cam in exces si neprotejate, fiind la inceputul unei relatii.Poate fi vorba de o infectie micotica?Pentru ca anul trecut am avut asa o infectie, pt care am facut tratament cu unguent si spalaturi cu tantum rosa, dar n-am mai fost sa verific daca a mai reaparut, pentru ca n-am mai avut probleme de nici un fel dupa.Nu pot inca sa merg la un medic pentru ca fac spalaturi cu galbenele, si as fi vrut o parere despre mancarimile astea, sunt fff deranjante.Oare e candida?Nu am eliminari neplacute de nici un gen si nici urat mirositoare, sunt ca de obicei.Sau e doar o iritare de la gel intim sau tampoane din timpul ciclului?Sau o dereglare a florei?

Ar trebui sa consult un medic?

Astept raspuns.Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.