Mancarimi in zona inghinala

01-10-2008
BlueBoy
Nu este medic/terapeut
BlueBoy
Buna ziua,

De vreo 2-3 saptamani am mancarimi in zona dintre scrot si picioare, si in partea stanga si in partea dreapta, s-a creat o zona oarecum rosie, zona in care pielea se albeste daca ma scarpin intens. Imi apar un fel de basicute, fara lichid, ca la intepaturile de tantar, dupa ce ma scarpin. C sa fie? Multumesc.
4 comentarii
0
02-10-2008, ora 00:00
alinacm
Nu este medic/terapeut
alinacm
prietenul meu a avut ceva asemanator a fost la medic si i-a dat crema TRAVOCORT . da-te cu ea ( pe toata zona rescpectiva si pe scrot ) in fiecare seara timp de 2 sapt. In cazul in care nu are efect. Conulta un medic
0
02-10-2008, ora 00:00
BlueBoy
Nu este medic/terapeut
BlueBoy
Multumesc frumos. O sa incerc, am mai folosit Travocort pentru degetele de la picioare acum cativa ani si a dat rezultate.
0
05-02-2009, ora 12:39
bestowman921
Nu este medic/terapeut
bestowman921
Aceleasi simptome insa as adauga si un miros specific. La mine nu functioneaza travocort. Ce sa folosesc?
0
12-06-2011, ora 19:37
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
trebuie sa faceti o analiza de laborator care nu costa mult si nici nu ia timp mult pentru prelevare, se numeste fungigrama dupa care biologul care a facut analiza (sper ca asa se numeste ) va va scrie la ce este sensibil fungul sau stafilococul respectiv sau orice mai gaseste pe acolo.
Nu incercati cu medicamente de pe net pentru ca microbii sau fungii pot deveni rezistenti la orice ve-ti lua mai tarziu, de ce ? pentru 1/2 ora la un laborator ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.