mancarimi pe piele si stari foarte puternice de voma

18-10-2008
kristinaminune
Nu este medic/terapeut
kristinaminune
rog cine imi poate da un raspuns? sotul meu de 10 ani tot se chinuie cu aceasta problema. cand se trezeste din somn. are stari de voma groaznice, dupa ce se linisteste il apuca mancarimiile pe tot corpul se scarpina pana se face basici si rani in general pe spate si mai mult in zona rinichilor. dupa cateva ore in acele zone parca nu ar fi existat absolut nimic, pielea ramine curata curata. este ceva pe sistem nervos? exista vreun tratament pntru asa ceva? va rog sa ne ajutati cu un sfat medical...
multumesc
3 comentarii
0
18-10-2008, ora 19:03
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cati medici si de ce specialitati a consultat sotul dvs in acesti 10 ani ? Ce tratamente a urmat?
0
19-10-2008, ora 20:17
kristinaminune
Nu este medic/terapeut
kristinaminune
Buna seara! V a multumesc foarte mult d-mul Dr Dorin Mihalache pntru raspuns.Sotul meu.nu a urmat nici-un fel de tratament si sa va spun de ce: in primul rand este foarte fricos refuza sa mearga la medic.Are 33 de ani si din cauza meseriei nu mai are un program normal de odihna, ziua doarme noaptea munceste asta de 15 ani ( muzicant) tot timpul imi zice merg, merg dar degeaba spune ca este din cauza stresului, neodihnei, nervilor.De aceea am ajuns aici. Nu stiu cum pot sa-l ajut stariile lui se agraveaza din ce in ce mai mult.CUM pot sa iau legatura cu dumneavoastra? telefonic daca se poate. MULTUMESC!
0
23-10-2008, ora 18:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca faceti click pe midorin42 sau pe bannerul din dreapta cu Cabinetele medicale Mihalache, veti gasi numerele la care pot fi apelat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •