Mancarimi pe scrot, in anus si baza penisului

15-04-2018
Mario_Daniel
Nu este medic/terapeut
Mario_Daniel
Buna seara,

De 2 ani am aceasta problema. Am mancarimi pe scrot (pielea este ca cea de rechin, stransa si uscata) si s-a extins pana in anus si la baza penisului. Uneori apare si o pata alba de la baza penisului pana pe aproape jumatatea acestuia. Nu stiu ce sa mai fac... am fost la medicul de familie si mi-a dat o reteta cu travogen, travocort si claritin. Am facut tratamebtuk de 3 ori si la 5-6-7 luni revenea problema. Asta ar trebui sa fie al patrulea tratament dsr nu l-am mai facut... nu stiu ce sa mai fac, vreau sa scap de tot...
8 comentarii
0
16-04-2018, ora 17:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Luati trimitere de la medicul de familie si mergeti la un medic Dermato-venerolog.
0
16-04-2018, ora 18:40
Mario_Daniel
Nu este medic/terapeut
Mario_Daniel
Am facut-o... s-a uitat si a zis ca nu vede nimic in conditiile in care pe mine ma manca la disperare.
0
16-04-2018, ora 19:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Persoana de la care ati luat chestiunea nu a avut nimic? Daca se diagnosticheaza la ea, puteti fi tratat si dv. Trebuie sa se depisteze intai afectiunea. Test al secretiei uretrale ati facut?
0
19-04-2018, ora 15:28
hiv2017
Nu este medic/terapeut
hiv2017
Am si eu problema asta cu pielea uscata pe testicule.La mine incepuse sa se curete mici bucati albe.Am dat 3 zile cu tinctura de propolis sparay si nu se mai curata dar tot ma ustura si am mancarimi.Daca ai o rezolvare sa nu uiti sa o scrii pe forum.Tinctura de propolis cam ustura cand o aplici
0
19-04-2018, ora 15:29
hiv2017
Nu este medic/terapeut
hiv2017
La.mine pielea e rosiu spre maro
0
19-04-2018, ora 16:03
Mario_Daniel
Nu este medic/terapeut
Mario_Daniel
Am fost la control si am fost diagnosticat cu "dermatofitoze". Am primit tratament crema travocort, o data pe zi, pastile omicral, 1 pastila la 12 ore si sa ma spal in zona respectiva cu gelul de dus "Mediket Versi", sa nu mai folosesc sapun in zona aceea.
0
19-04-2018, ora 16:10
hiv2017
Nu este medic/terapeut
hiv2017
si e mai bine?
0
19-04-2018, ora 16:12
hiv2017
Nu este medic/terapeut
hiv2017
Ai citit pe net...ai vazut poze.seamana cu ce ai tu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK