mancarimi, usturimi si putina secretie albiceosa in zona genitala

15-07-2008
pantera_x
Nu este medic/terapeut
pantera_x
buna.am nevoie si eu de un sfat.de vreo 2 zile am simptome ale unei candidoze...mincarimi, usturimi si putina secretie albiceosa. ce tratament as putea face dar trebuie sa mentionez ca iau anticonceptionale yasmin si dupa cite am citit in prospect.nu trebuie sa iau antibiotice.ca yasmin isi pierde din eficienta.dati-mi un sfat va rog!!!!!!!!!!!
3 comentarii
0
15-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Eu la candidoza am utilizat cu succes unguent local cu clotrimazol.Si ai putea sa mai incerci sa faci spalaturi vaginale(pe cat posibil)cu apa cu bicarbonat de sodiu alimentar(o lg bicarbonat la o cana apa).Si inca ceva:la candidoze, din cate stiu eu, nu se ia antibiotic, antibioticele fiind una dintre cauzele aparitiei candidozei.Candida nu este un microb, ci o ciuperca.Incearca un antimicotic local(clotrimazolul, dupa cum spuneam).Pupici!
0
15-07-2008, ora 00:00
pantera_x
Nu este medic/terapeut
pantera_x
iti multumesc pentru sfat!!!!!
0
15-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
npc, pantera!Daca vrei sa-mi multumesti, tine-ma la curent daca a dat rezultate:-)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •