mancarimi zona genitala

10-12-2013
Madalin1992
Nu este medic/terapeut
Madalin1992
Buna ziua.
Am si eu o mare problema. Cu toate ca imi este rusine sa o spun, trebuie, pentru ca nu stiu ce sa ma fac.
De cateva luni am mancarimi in zona genitala. Prima data nu am dat atentie, am crezut ca este doar din cauza transpiratiei, deoarece eu practic fotbal iar in vestiare nu avem dus si trebuie sa fac acasa. Apoi mi au aparut niste pete in zona genitala, mai exact pe langa penis, dar pe testicule, pata marindu-se si la nivelul inghinalilor. La fel, am crezut ca este o iritatie din cauza ca ma scarpinam, dar pata s-a marit si de o luna de zile o am si pe anus si putin pe ambele fese. Nu stiu ce sa ma fac. Pata este de culoare maro inchis. Am mancarimi foarte mari, mai ales atunci cand transpir cat de putin. Va rog, poate ma puteti ajuta sa imi dau seama ce problema am.
Multumesc mult!
3 comentarii
0
10-12-2013, ora 07:38
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Buna ziua din simptomatologia care o descrieti se pare ca aveti o infec cu o ciuperca tinea cruris! Tb sa mergeti la dermatologie si sa faceti trat pe care o sa vi-l recomande!
0
10-12-2013, ora 13:59
Madalin1992
Nu este medic/terapeut
Madalin1992
am vazut ca este un tratament cu ketoconazol si biazol...este vreo problema daca l as lua fara sa ma duc la dermatolog?
0
10-12-2013, ora 14:02
Madalin1992
Nu este medic/terapeut
Madalin1992
sau este vreun risc daca as face acest tratament fara consult?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.