Mancarimi zona picioarelor si cea genitala

30-06-2009
saduda
Nu este medic/terapeut
saduda
Buna, De cateva zile mi-au aparut pe picioare langa organul genital niste pete mici rosii care provoaca mancarimi. La inceput am crezut ca e doar iritatie de la caldura dar asa ceva de obicei imi treceau dupa o zi, daca foloseam pudra. Daca stie cineva sa ma ajute as fi recunoscator
5 comentarii
0
30-06-2009, ora 17:03
robert222
Nu este medic/terapeut
robert222
buna ziua am 17 ani si acum un an m-am lovit cu genunchiul de banca pe moment nu ma durut dar intr-o seara am avut o senzatie de frig in picior si de atunci am un disconfort in piciorul stang , genuchiul esteunflat si degetul mic de la picior e intepenit si cand trag de el pocneste foarte tare ce imi puteti spune
0
03-07-2009, ora 21:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru saduda:
Probabil ca ai o ciuperca. Aplica Travocort crema, de 2 ori pe zi, timp de 30 zile.
0
03-07-2009, ora 21:26
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru robert 222:
Problema ta este ortopedica. Plaseaza intrebarea in sectiunea "boli ale oaselor, muschilor si articulatiilor".
0
21-07-2009, ora 18:30
Clarice
Nu este medic/terapeut
Clarice
De aproximativ 5 zile am niste mancarimi groaznice in zona picioarelor. Ma mananca in special zona gleznelor si degetele (nu intre degete). Am incercat sa ma tratez cu Nidoflor crema si ulterior Canesten dar nici una din ele nu mi-a inlaturat mancarimile. Mentionez ca atunci cand ma scarpin mi se formeaza niste umflaturi mici in zona respectiva. Ce anume sa fac?
0
26-07-2009, ora 20:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aplica Elocom crema, de 2 ori pe zi, dimineata si seara si verifica ce incaltaminte sau ciorapi noi ai purtat in ultimile 5 zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •