Mare nelamurire.ecografie eronata???

25-07-2008
ic3drose
Nu este medic/terapeut
ic3drose
Buna,
Am o mare problema. Normal, menstruatia mea era pe data de 10, dar luna aceasta nu a venit nici pana azi. Mi-am facut 2 teste de sarcina care au iesit negative, acum doua zile am fost la ginecolog, mi-a facut ecograf intern si mi-a spus ca nu e sarcina, ca am dereglare hormonala. Mi-a prescris niste pastile(Duphaston) pe care sa le iau timp de 5 zile, cate 3 pastile seara. De cand iau aceste pastile ma simt ingrozitor! am ameteli, greata, puseuri de caldura si semne de oboseala. Ginecologul a spus ca mi-a prescris aceste pastile pentru a forta menstruatia sa apara. Intrebarea mea este: se poate sa fie eronat rezultatul ecografului?
1 comentarii
0
25-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nu rezultatul ecografului poate fi eronat, ci al celui care nu se pricepe sa il citeasca!!pastilele alea sunt destul de puternice din cate stiu si sincera sa fiu daca eram in locul tau as fi consultat si un alt medic pt o a 2-a parere!exista o analiza care se face la sange si stiu ca depisteaza sarcina oricat de mica ar fi.nu ai facut in timpul asta nii un fel de tratamente cu medicamente, antibiotice etc. pt ca si acestea pot provoca dereglari hormonale si intarzierea menstrei!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.