Marimea penisului

29-01-2018
MMV
Nu este medic/terapeut
MMV
Va salut. Vin si eu cu o problema, o problema tot mai comuna in randul barbatilor, si anume, marimea penisului. Sunt un barbat de 31 de ani, casatorit de 8, si "sufar" si eu de problema penisului mic. Am penisul de 13 cm in erectie si 12 cm circumferinta. Sotia mea dupa ce a nascut, s-a largit, si in timpul actelor sexuale, se simte bine, insa uneori imi spune ca ar dori sa ma simta pe mine mai bine acolo, adica cu alte cuvinte, sa fiu putin mai dotat. Mi-am comandat de pe internet Pro extender, despre care se spune ca ar mari penisul, iar efectele chiar se vad. Sunt persoane care au folosit asa ceva? Chiar exista rezultate vizibile? Va multumesc si astept un raspuns.
7 comentarii
0
29-01-2018, ora 20:35
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Solutiile propuse de internet sunt doar exagerari in scopul de a vinde orice, oricui. NU exista in momentul acesta solutie atestata stiintific de marire a penisului.
Unele pastile produc o imbunatatire temporara a vascularizarii care poate pacali, dand iluzia unei dimensiuni mai mari. Efectele sunt insa temporare si pe termen lung sunt devastatoare caci vor influenta erectia.
Daca problemele sunt cele mentionate, aparute dupa nasterea sotiei (nasterea a fost pe cale naturala) exista mai multe solutii
- operatia de rejuvenare vaginala
- pozitii sexuale specifice care vor imbunatati stimularea sexuala
0
29-01-2018, ora 22:01
Psiholog Racheleanu Mioara
Psihologie, Galati
Psiholog Racheleanu Mioara
Bună seara! Exercițiile Kegel reprezintă o soluție la care ar putea apela soția d-voastra pentru tonifierea musculaturii pelvine. În cartea A face dragoste aproape perfect scrisă de Bebe Mihaiescu sunt explicate si pot fi făcute si de bărbați.
0
29-01-2018, ora 23:10
MMV
Nu este medic/terapeut
MMV
Pentru barbati la ce ajuta?
0
30-01-2018, ora 03:36
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
Te invata sa te poti abține si sa faci coit pe durata lunga. Vezi ca sant prelungitoare de penis.
0
30-01-2018, ora 07:50
MMV
Nu este medic/terapeut
MMV
M-ati inteles gresit. Nu am o problema cu durata actului sexual. Adica chiar pot sa ma abtin si de obicei rezist mult.
0
30-01-2018, ora 12:08
Psiholog Racheleanu Mioara
Psihologie, Galati
Psiholog Racheleanu Mioara
Exercițiile Kegel sunt benefice in imbunatatirea erectiei si obtinerea orgasmelor mai dese si mai intense. Pentru bărbații 40+ menține sănătatea prostatei.
0
06-02-2018, ora 02:50
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
Deci problema este de, lungime? Sau grosime?
La lungime inafara de a slabi daca santeti gras nu aveti ce face poate doar un prelungitor. Nu stiu ce placere o sa mai simtiti dv daca o sa umblati cu ala pe penis dar v a sacrificati pentru doamna.
La grosime se mai poate lucra da cu metode de pușcărie :), bagati bile sau cateva tuburi cu kalamicina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: