Marire masa musculara

25-08-2014
cineva44
Nu este medic/terapeut
cineva44
Buna,
A-ti putea sa imi spuneti si mie niste exercitii ca sa pot sa imi antrenez abdomenul, pectoralii si muschii de la spate( putin mai jos de omoplati)?
Si as mai avea o problema : sunt o persoana slaba dar sunt foarte slab in talie(as putea sa zic subtire)...
Detalii despre mine:
-16 ani
-n-am facut sala
- inaltime : 1, 75
- 63 kg
Multumesc anticipat!
6 comentarii
1
23-09-2014, ora 11:50
corlat
Nu este medic/terapeut
corlat
Eu pentru acumularea de masa musculara folosesc un supliment pe baza de plante ce se numeste Metadrol. Produsul asta e facut in intregime din ingredienti naturali!

Il folosesc de 3 luni si ma simt excelent cu el!
0
30-04-2015, ora 13:04
vendis
Nu este medic/terapeut
vendis
Pentru a se acumula masa musculara e necesar sa se faca exercitii fizice intense. Pana la urma masa musculara se depune doar daca se fac exercitii.
0
14-08-2015, ora 11:40
pena8
Nu este medic/terapeut
pena8
M-am hotarat si eu sa mai pun ceva masa musculara, dar as vrea sa nu folosesc prafuri sau chestii din astea. Daca stie cineva un regim cu care el a avut rezultate mi-ar fi util si mie.

Multumesc!
0
12-11-2015, ora 01:14
Diana.ney
Nu este medic/terapeut
Diana.ney
Faza e că eu sunt fata, si fac exercitii fizice intradevar pentru o alta zona a corpului (fese+picioare) nu iau nici'un siplime.t alime tar si fac acasă...sa sti ca dupa 2 luni se vad rezultate pozitive... tu ca băiat trebuie să te tii de asta, sa faci zilnic exercitii dupa un instructor de pe Youtube...cum fac eu si se rezolvă. ( u uita sa incalzesti muschii inainte si sa ii racesti după amtrenamente, ca altfel o sa iti provoci ceva problemute in timp) 😜😜
0
23-01-2016, ora 17:42
Victor roll
Nu este medic/terapeut
Victor roll
Buna seara!
Vreau sa va supun atentiei urmatoarele aspecte:
Dimineata-smoothie- un mar, un morcov, telina, doua lingurite de seminte chia, 10 picaturi extract stevie si apa (aprox.500 ml/smoothie) reteta ce o folosesc pt 15 zile, apoi combin altele.
Seara, dupa antrenament- shake- fulgi ovaz (50g), seminte de dovleac (50g), seminte in proaspat rasnite (20g), doua lingurite de unt arahide (30g), o banana, 4 albusuri de ou crud (de la urmatorul shake le voi fierbe mereu), lapte soia(250ml), o lingura de miere de albine.(aprox 750 ml/shake
Intrebari- este ok shake.ul? Imi poatr afecta rinichii tinand cont ca am avut ceva probleme cu pietrele pe baza de oxalati? E bun sa.l iau dupa antrenament sau inainte...am in jur de 100kg si fac sport de cand ma stiu, iar sala de mai bine de 8 ani.
0
08-08-2017, ora 13:23
horroaba
Nu este medic/terapeut
horroaba
Foarte interesant programul tau Victor. Poate o sa urmez si eu programul asta al tau!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: