Marire sani si scolioza?

26-03-2016
Klekle
Nu este medic/terapeut
Klekle
Buna fetelor...de 2saptamani tot citesc pe acest forum pareri despre doctori.m am hotarat sa merg la consultatii la domnul doctor sorin nae, si la domnul doctor dumitru totir.momentan nu sunt in tara.voi venii in luna iunie si sper intr o luna sa ma si operez.eu am scolioza destul de vizibila, am 29 de ani si nu prea mai am ce face s o corectez.operatia costa in jur de 10-12 mii de euro..si este periculoasa.toata viata am trait cu frustrarea ca am cocoasa...si am ascuns o cu parul lung.mi as dorii enorm sa ma tund scurt..dar n as putea s o fac niciodata din cauza spatelui.intrebarea mea este daca exista pe aici vreo fata care are scolioza si si a pus implanturi, si la ce doctor.va pup
1 comentarii
0
26-03-2016, ora 15:30
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si eu sunt in strainatate si am citit niste articole despre niste vedete care s-au dus si si-au scos implanturile din cauza ca aveau dureri foarte mari de spate. Fara sa fi avut anterior scolioza.
Ganditi-va bine ce faceti inainte sa actionati.
Lucrul cel mai important pe lume e sanatatea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Scolioza în sarcină
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  • Deformările coloanei - explicații și sfaturi utile
  •