marvelon 28 - ce reactii adverse are?

06-08-2008
An@
Nu este medic/terapeut
An@
buna. as vrea sa stiu si eu ce efecte adverse poate avea marvelon 28. poate produce dereglari hormonale, luare in greutate sau aparitia pilozitatii? sau care sunt factorii ce pot duce la astfel de efecte. d la planning mi s-a spus ca totusi acesta nu ar avea asemenea efecte dar nu mi s-a dat nici un argument care sa sustina asta. ce parere aveti despre el? am auzit persoane care au avut probleme la ficat? sunt anumite anticonceptionale mai daunatoare decat altele? multumesc
4 comentarii
0
06-08-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Toate anticonceptionalele pot avea efectele secundare mentionate, precum si altele. Inclusiv probleme la ficat, mergand pana la tumori. Aceasta nu inseamna ca SIGUR exista un asemenea rezultat, ci ca exista riscuri pe care vi le asumati sau nu.
0
22-08-2008, ora 00:00
catta
Nu este medic/terapeut
catta
buna..folosesc marvelon 28 de o luna si ceva si am cateva intrebari:ce reactie au contraceptivele in combinatie cu antibioticele?pentru ca acum o saptamana am avut relatii neprotejate cu prietenul care luase antibiotice si a ejaculat putin in mine si acum avem mancarimi amandoi..e din cauza la antibiotice?ce sa facem sa ne treaca..am inteles ca ar trebui sa nu avem relatii 2 saptamani este adevarat?multumesc
0
22-08-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Contraceptivele pe care le luati dv sigur nu interfera cu antibiotiele pe care le ia el. In ceea ce priveste mancarimea, daca dureaza mai mult de cateva zile, este bine sa mergeti la medic.
0
22-08-2008, ora 00:00
catta
Nu este medic/terapeut
catta
va multumesc pentru raspuns.dar nici daca iau eu antibiotic si apoi avem relatii neprotejate nu se intampla nimic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: