masea cariata

29-06-2009
yo_k
Nu este medic/terapeut
yo_k
Buna ziua. Acum cateva zile am mers la stomatolog pentru o carie la 26. este ajunsa clar pana la pulpa iar medicul cand a inceput sa curete mi-a spus ca dupa cum miroase este cangrena. Ideea e ca la cangrena..ar trebui ca macar pe un canal sa nu ma doara pulpa la atingerea cu acul..dar pe mine ma dor toate f tare. Mi-a dat tratament cu amoxicilina si metronidazol arena mi-a pus un pansament despre care mi-a spus ca daca ma doare f tare sau se umfla..sa-l scot. Eu a treia zi l-am scos desi nu m-a durut absolut deloc pt ca mi se umflase gingia in dreptul maselei de minte probabil ca o sa iasa maseaua de minte si credeam ca de la problema mea este. Astazi am fost iar la medic mi-a spus ca am gresit scotand pansamentul...a mai folosit freza iar a bagat ace pe canal..aceeasi durere si in final..a pus algocalmin..sa vada daca o calmare ajuta la ceva..nimic..si apoi mi-a pus arsenic sa-mi omoare nervul. Despre arsenic mi-a zis ca o sa ma doara cam tare cateva ore..dar sa iau algocalmin. In drum spre casa..incepea sa ma cam doara..eram atre nervoasa...si imediat ce am ajuns acasa am luat o fiola de algocalmin..am stat putin in pat si acum nu ma mai doare aprope deloc. Este normal sa cedeze asa usor Au trecut vreo 5 ore..nu s-a umftat.. Oare a contat asa de mult tamponul ala cu algocalmin si fiola luata mai tarziu de nu doare tare sau o sa am surpriza ca la urmatoarea sedinta sa nu-mi fi murit nervul
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul