Masea cu durere la atingere

18-08-2018
Daniel9777
Nu este medic/terapeut
Daniel9777
Am o sanatate dentala foarte slaba nu ma spal pe dinti des si asta inseamna ca eu am multe cari
dar o masea ma doare extrem de rau cand o ating are niste gauri in ia din cauza cariilor am sa ma duc la un stomatolog luni dar nu stiu daca este ceva important.
Durerea se simte la masea, gat si partea stanga a fetii.
Durerea este pulsativa
2 comentarii
0
18-08-2018, ora 11:07
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Din descrierea dvs aveti infectie la masea.
Va recomand sa mergeti cat mai repede la medic.
0
19-08-2018, ora 07:04
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, dupa cum spune colega mea, este posibil sa se fi format infectie la masea, se va vedea si clinic si pe radiografie. Urmatoarea etapa este sa se umfle. Dupa cum banuiti probabil, igiena orala zilnica cu etapele ei ( periaj 2-3 ori pe dinti/ ata dentara/ apa de gura, igiena alimentatie ) este esentiala pentru prevenirea afectiunilor dentare si pentru mentinerea tratamentelor. Asa ca va sfatuiesc sa luati in considerarea si partea aceasta, ca si tratamentul maselei respective.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •