Masea plombata acum o saptamana care de ieri a inceput sa doara

22-07-2016
P13
Nu este medic/terapeut
P13
Buna ziua!Acum o saptamana si cateva zile mi-au plombat o masea!Tin sa mentionez ca medicul mi-a spus ca poate sa imi pastreze nervul, numai ca pentru o saptamana imi va aplicat o plomba temporara cu eugenat!Dupa scurgerea acestei perioade de timp mi s-a aplicat plomba definitiva!Totul a fost bine pana ieri cand am inceput sa simt dureri care tin cam 2-3 minute chiar si fara a aplica un stimul, cum ar fi mancare rece sau calda, la nivelul maselei!Credeti ca ar trebui sa ma intorc la cabinetul stomatologic sau este normala aceasta sensibilitate?
1 comentarii
0
22-07-2016, ora 21:20
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna seara,
Amanda in vedere cele descrise de dumneavoastra, este clar ca de la inceput s-a facut un mic compromis pentru pastrarea nervului, compromis ce nu se stia daca va avea success. Sensibilitatea este normala sa apara insa nu cea fara stimul, si in nici un caz la cald. Sfatul meu este sa faceti o radiografie cat mai repede cu putinta si sa vizitati cabinetul stomatologic pentru a remedia problema.Orice zi in plus va poate aduce noi dureri si complicatii, care va recomand sa le evitati.Puteti trimite radiografia dumneavoastra sa o vad si sa va spun mai precis ce este acolo si ce ar fi de facut. O seara frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.