masea plombata cu abces

04-02-2013
mara c
Nu este medic/terapeut
mara c
Buna ziua! am o problema si nu stiu ce sa mai fac! Am fost la medic acum 3 zile pt a-mi schimba o plomba veche care nu a fost pusa corespunzator acum vre-o 7 ani, intre 2 masele. In momentul acela eu aveam infecie la ele si ulterior mi-a disparut o bucata din os si plomba s-a mancat pe interior. Sa nu mai spun de faptul ca am avut dureri groaznice. Asa cum spuneam am fost la medic, mi-a dat totul jos, in prima zi a curatat, a pus o plomba provizorie, iar a doua zi pe cea definitiva si pt asta a fost nevoie si de un pivot.. Problema este ca urmatoarea zi mi s-a umflat gingia si a fact abces si acum este din ce in ce mai dureros si mi s-s intis si ls dintii de langa si au devenit sensibili. ce ar trebui sa fac? Mentionez ca am luat ibuprofen 600, ketorol, la inceput a mers dar acum nu isi mai fac efectul.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul