maseaua de minte

29-12-2010
patricia09
Nu este medic/terapeut
patricia09
Buna ziua.am 18 ani si de un an de zile ma confrunt cu dureri de masea de minte.Culmea e ca ma apuca durerea cand am amigdalita.In urma cu un an am avut o infectie f urata la amigdale, m-am tratat cu antibiotice si in acelasi timp am simtit dureri la toate cele 4 masele de minte:gingia era foarte rosie, despicata nu puteam manca sau deschide gura.Acum anul acesta am patit la fel:in partea de jos, stanga imi iese maseaua de minte si nu pot manca normal gingia este rosie, umflata si despicata.Am luat antibiotice:Ospexin care este de asemenea si pentru infectii la dinti..Am luat si flamexin pentru inflamatie.Precizez faptul ca este iesit pe jumatate. In partea de sus gingia este foarte umflata, si mi-a impins dintii dar nu simt dureri ca la maseaua de minte din partea de jos stanga.Doresc sa-mi scot peste cateva luni maseaua de minte dar nu stiu daca decizia este buna.Prin urmare, ce ma sfatuiti sa fac?astept raspuns, va multumesc
1 comentarii
0
04-01-2011, ora 19:19
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Sa scoti toate cele patru masele de minte (mai ales daca celelalte masele sint fara carii sau sint tratate corect).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul