masele cariate si masea de minte

01-06-2015
andreea11maria
Nu este medic/terapeut
andreea11maria
buna ziua am o intrebare pot avea dureri de ceafa.ameteli si urechi infundate de la dantura? Asa mi sa zis ultima oara la stomatolog mentionez k la orl mi sa zis k am sinozita maxilara dreapta dar pe mine ma doare in partea stanga la ceafa apoi ametesc adik simt ca plutesc cand merg durere de cap se lasa in dintii din fata nu tare f putin dupa care se infunda urechile
2 comentarii
0
01-06-2015, ora 14:21
andreea11maria
Nu este medic/terapeut
andreea11maria
Asi vrea un rasp la intrebarea mea pt ameteli iau betahistina dar vad k imi pierd echilibrul dupa ce le iau stie cnv ceva mai bun? Si pt presiunea asta de cap plus k uneori aud un sunet in cap sau in urechi
0
26-06-2015, ora 21:35
Paula26 +
Nu este medic/terapeut
Paula26 +
Buna seara, de cateva saptamani m.a durut tot maxilarul, am zis ca e un curent, am luat antibiotice si m.a lasat insa durerile au revenit, de data aceasta durerea a fost mai mult in jurul maselei de minte la care am inceput lucrarea cu ceva timp in urma dar din lipsa de timp nu am finalizat.o, durerile sunt insupotabile, am reusit sa scot acel material pus provizoriu in ea pt ca se misca si ma durea cumplit, abia luni am posibilitatea sa ajung la medic insa nu stiu ce sa fac. Ar fi cazul s.o scot? Am 26 de ani. Mjltumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Dacă mănânci dulciuri faci carii
  • Cariile de biberon
  • Respirația pe gură în timpul somnului ar putea crește riscul apariției cariilor dentare
  • Când tratăm molarul de minte
  • Nanoparticulele pot ajuta la spargerea plăcii bacteriene și la prevenirea cariilor
  • Cariile de colet
  • Tehnica imagistică ce permite depistarea precoce a cariilor dentare
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Vaccinul pentru prevenirea cariilor dentare
  •