masturbare frecventa.. e normal?

23-09-2014
ionis
Nu este medic/terapeut
ionis
Buna! Sunt o fata de 18 ani si imi vine sa ma masturbez mereu. Este normal?
7 comentarii
1
26-09-2014, ora 22:31
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Chiar mereu nu e normal. O ora sau doua de masturbare pe zi ar trebui sa fie suficient.
1
02-10-2014, ora 05:03
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Acuma daca te masturbezi intre 6 si 10 ore in fiecare zi nu e normal, pentru ca in viata mai ai si altele de facut, nu poti sa traiesti doar din masturbare (daca nu faci videochat). Insa a te masturba jumatate de ora sau o ora pe zi nu e cu nimic anormal.
0
09-03-2018, ora 12:41
emilia georgescu
Nu este medic/terapeut
emilia georgescu
Buna eu am aceeasi problema ca tine numai ca eu ma excit numai cit ma atinge ceva clitorisul, am ajuns sa ma masturbez in masina la semafor, in cabina de probă, oriunde ma apuca la servici nu mai zic am momente cind nu ma pot abtine si merg la baie sau incui biroul si ma masturbez si mai am o problema cind sunt excitata mi se umfla clitorisul foarte tare si cum il ating am orgasm ce pot sa fac uneori mi-e jena am incercat sa numai port chilot sa port doar fusta dar degeaba, dati-mi un sfat va rog? la inceput m-i s-a parut glumă si mi-placut dar de atunci au trecut 10 ani si sunt singura. Va multumesc pentru intelegere.
0
09-03-2018, ora 17:20
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
nu este normal deloc, cautati si voi un bărbat ca altfel o sa v a invatati asa si nu o sa mai meargă treaba cu un bărbat..
0
20-03-2018, ora 11:35
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Incearca sa vorbesti cu un psihosexolog Emilia pentru a depasi acest obstacol.
Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
0
29-05-2018, ora 14:04
emilia georgescu
Nu este medic/terapeut
emilia georgescu
Buna ziua eu incerc din rasputeri sa caut un barbat dar nu se lipeste nimic, si de ceva timp clitul meu este foarte iesit inafara, are cam 2 cm iesiti, adevarul este ca m-am jucat cu el dar acum nu se mai trage si i-mi da o stare de excitatie teribila, de nu ma pot controla am o stare stare nebuna de masturbare ma masturbez fffoarte des, am ajuns sa fac un hobby din asta, va rog sa ma ajutati.
0
20-04-2021, ora 12:42
nelssonn
Nu este medic/terapeut
nelssonn
-----*
Te astept la discutii

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la femei
  • Mituri despre masturbare
  •