Masturbarea - de cate ori pe sapatamana?

05-09-2009
Sasualex
Nu este medic/terapeut
Sasualex
As avea si eu o intrebare si sper sa ma poata ajuta cineva.Stiu ca poate intrebarea este un pic cam stupida poate pentru unii dar as vrea sa stiu un raspuns referitor la cat de des e bine sa te masturbezi pe saptamana, fara a avea probleme ca in timpul actului sexual sa nu ejacula.Va multumesc
4 comentarii
0
05-09-2009, ora 17:20
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Masturbarea NU este benefica pt sanatate si mai este si pacat foarte mare. Decizia este a ta!
0
06-09-2009, ora 10:29
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
nu e prea recomandată masturbarea pentru că poţi ajunge să ai probleme în timpul actului sexual cum ar fi ejaculare precoce sau chiar lipsă de erecţie la un moment dat. mai bună este o viaţă sexuală regulată.
0
06-09-2009, ora 10:50
Sasualex
Nu este medic/terapeut
Sasualex
Problema sta in felul urmator, am avut niste dezamgiri in dragoste, si timp de 3ani de zile am fost intr-un fel scarbit de femei, de aceea m-am masturbat in perioada aceasta in functie de cand simteam pentru o partida de sex, iar vara aceasta am cunoscut o noua femeie, cu care m-am culcat si am avut probleme ca nu puteam sa ejaculez.Ca sa fiu mai explicit, m-am tot certat cu ea, pentru ca nu stia ce vroia si eram tot un dute-vino, care sentimental m-a durut foarte mult si care mi-a daunat si psihic.Aveam erectie dar nu ma puteam termina.acuma m-am despartit de ea complet si as vrea sa stiu cat de bine este pentru organism sa te masturbezi, mai ales ca nu sunt tipul care sa aibe un 1night stand, prefer sa stau din nou o perioada de X luni, ani pana cand im gasesc din nou pe cineva decat sa ma duc sa ma culc cu toate fufele.
0
27-10-2009, ora 11:41
marius5
Nu este medic/terapeut
marius5
Măi Sasualex,
Este adevărat, e mai sănătos să ai o viaţă sexuală regulată şi masturbarea chiar afectează performanţele sexuale, însă la abstinenţă e de 2 ori mai rău.

Dacă n-ai încotro masturbează-te de 2, 3 ori pe săptămână, atât cică ar fi ok pentru a fi un om normal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •