Masturbarea si efectele sale

06-01-2011
bogdan00
Nu este medic/terapeut
bogdan00
Salut ma numesc Bogdan si am 18 ani cam de la varsta de 14 ani ma masturbez, dar am renuntat stiind ca nu e bn ce fac.Problema care ma deranjeaza este k am obs k ma excit cam rpd...capul penisului este sensibil la atingeri, si lucrul care ma deranjeaza cel mai tare este ca ejaculez foarte repede:(..m-am interesat pe net despre oprirea ejaculari.iar unele informati au fost k pot sa scap de ea consumand ceai de rozmarin..sau o lingura de nucsoara cu o cana de apa...spuneti-mi cum fac ca sa scap de aceasta disfunctie:(..astept raspunsuri
7 comentarii
0
11-01-2011, ora 23:02
bogdan00
Nu este medic/terapeut
bogdan00
ma ajuta cineva plsssssss:((:((:((:((
0
23-01-2011, ora 01:20
Crystzy
Nu este medic/terapeut
Crystzy
Ma frate sa sti ca si eu ma excit c-am repede nu ai aflat nimic?!
:D
0
27-01-2011, ora 14:53
bogdan00
Nu este medic/terapeut
bogdan00
din cate am aflat totul tine de control si exerciti.cum e si cu sala...ridici greutati mari faci febra asa e si aici...faci trb rpd se termina rpd...exercitiile kengel cik ajuta sa elimini treaba asta..din cate vad obs ca merge...de la 1 min am ajus sa ma abtin 10 min:)):)) sper sa ma abtin din ce in ce mai mult
0
19-06-2011, ora 00:57
adrianbasy
Nu este medic/terapeut
adrianbasy
Bogdan, incearca o metoda naturala.Nu garantez ca va functiona dar nu ai nimic de pierdut.Incearca sa faci sex cu prezervativ si sa ai doua intercursuri unul dupa altul.Daca nu, meri la un medic.
0
05-07-2011, ora 16:44
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
Bogdan, nu stiu unde ai citit tu ca nu este bine sa te masturbezi, dar nu este adevarat. Masturbarea este ceva natural, sanatos, si este foarte normal ca cineva ajuns la varsta ta sa se masturbeze. Atata timp cat masturbarea nu devine o obsesie si o dependenta, ea ea este ceva bun pentru tine.
Sunt unele studii portivit carora masturbarea, in timp, ar scadea sensibilitatea penisului la un nivel mai acceptabil. Este important sa folosesti lubrifiant ca sa nu produci rani sau leziuni.
Mai poti incerca sa iti intaresti muschii pelvici, pentru a preveni ejacularea precoce.
0
26-09-2011, ora 17:47
monza
Nu este medic/terapeut
monza
Masturbarea asta e o chestie intre bine si rau, tu alegi, e corpul tau pana la urma.Eu zic ca o data la o saptamana sau o data la 2 saptamani nu dauneaza mult, adica deloc, dar cand faci de 2-3 ori pe fiecare zi eu zic ca atunci dauneaza si iti va fi greu cand vei vrea sa iti incepi o viata sexuala.
0
26-09-2011, ora 22:58
monza
Nu este medic/terapeut
monza
Are influenţă masturbarea asupra creşterii penisului?

Opinia este larg impartita: cu cat te masturbezi mai mult, cu atât mai puţin creste. La această întrebare judecatile sunt impartite: o jumătate spune ca e adevărata, o jumătate nu este de acord.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •