masturbari frecvente

24-03-2009
Vegeta
Nu este medic/terapeut
Vegeta
incep sa ma ingrijorez ! eu ma masturbez cam de 19 ori pe luna (cu tot cu acte sexuale) iar fara de 12 ori
este normal ??? trebuie sa fac mai rar ? ms anticipat
6 comentarii
0
25-03-2009, ora 22:36
Vegeta
Nu este medic/terapeut
Vegeta
din 78 nu stie nimeni ? astept si eu ceva un coment ceva chiar imi fac griji ! si daca nu e putzin cat trebe sa fie maximum ? ms
0
29-03-2009, ora 23:29
sorinbalan2000
Nu este medic/terapeut
sorinbalan2000
Ai perfecta dreptate, Vegeta, intrebarea este grea
Au intrat pana acum 120 de curiosi aici la tine, dar nimeni nu a raspuns! Interesant, nu?
Nu exista normative in domeniu, dar nici restrictii. Cat poti de mult fara sa-ti dauneze activitatii zilnice.
Cifrele pe care le-ai enumerat sunt mai mult decat linistitoare. Daca ar fi sa facem un calcul, consumi cam cinci ore pe luna cu sexul. Este absolut ok, chiar putin as spune, (ce varsta ai?). hai daca mai punem la socoteala preludiile, apoi timpul de recuparare de dupa, putem dubla, nu-i asa?
Problema apare atuci cand socotim timpul in care te gandesti la sex, pentru ca acesta afecteaza de fapt activitatea zilnica, consuma din randament etc. Depinde mult de varsta, sex, ocupatie.
Aici ar fi de lucrat un pic... poate vii cu detalii.
O zi buna!
0
02-04-2009, ora 12:40
Vegeta
Nu este medic/terapeut
Vegeta
18 ani ! no fumator no betziv !
0
24-06-2009, ora 00:34
ana_vasy
Nu este medic/terapeut
ana_vasy
cam mult parerea mea si de ce trebuie sa te masturbezinu e mai bine cand faci sex?
0
04-09-2009, ora 01:09
mirela76
Nu este medic/terapeut
mirela76
Buna! sa te masturbezi atunci cand corpul o cere nu este nimic rau, important este ca esti in stare sa faci sex si masturbarea nu iti dauneaza la viata sexuala dar sa ai grija sa nu devina ca o obsesie, nu o face de plictiseala doar atunci cand corpul o cere chiar daca ti se intampla de doua ori pe zi, ok?eu o fac si am si partener, dar cand este la munca nu imi place sa nu dau corpului ce imi cere, sant foarte bine cu mine insumi si relatiile cu sotul meu nu sufera nici cel mai mic deranj, mergi pe aceeasi linie ca nu este nimic rau, ok? pwp
0
04-09-2009, ora 12:33
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
CONTINENTA-I cea mai sanatoasa...

P.S. Sa nu-mi sariti toti in cap datorita a ceea ce am afirmat mai sus, pt ca nu-mi schimb parerea, never - ever!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •