maxilar inclestat si limba inflamata

22-08-2011
kristina22
Nu este medic/terapeut
kristina22
Buna seara!Acum cateva luni, intr-o seara am avut niste simptome pe care nu le-am avut niciodata.Mi se inclestase gura, limba o simteam inflamata si am inceput sa tremur.M-am dus imediat la spital si medicul mi-a injectat calciu intravenos si mi-a administrat un calmant.Mi-am revenit dupa aceea, dar am si acum acele senzarii, insa fara tremur, doar ma trezesc de multe ori cu gura inclestata, limba inflamata si nu pot sa articulez parca bine cuvintele.Ba chiar simt ca nu pot sa inghit bine, sa casc gura in totalitate, am senzatie de gat uscat si ca nu pot sa respir bine.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Va multumesc anticipat!
5 comentarii
0
22-08-2011, ora 22:23
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
de ce nu faci un tratament cu calciu? mergi si la un psiholog...iti va face bine..
0
22-08-2011, ora 22:28
kristina22
Nu este medic/terapeut
kristina22
Am facut tratament cu calciu, dar foarte putin timp.ma gandesc sa merg la un psiholog de ceva timp...multumesc ptr raspuns!
0
23-08-2011, ora 14:23
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Ai facut un atac de panica; acum ai ramas cu stari de anxietate. Iti recomand tratament psihiatric.
0
23-08-2011, ora 23:37
kristina22
Nu este medic/terapeut
kristina22
Va multumesc pentru raspuns!
0
12-11-2011, ora 02:18
Valerian01
Nu este medic/terapeut
Valerian01
Buna seara! De ceva timp cam 5 ani mi se inclesteaza maxilarul, si cand mananc, sau deschid gura pocneste, doctorul dentist mi-a spus ca se trage de la dinti, dar mi se pare absurd e ceva timp de cand sunt asa, nu stiu ce sa fac, va rog da'ti-mi un raspuns de la ce sar putea trage si ce asi putea sa fac.Va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •