mecanic sau dermato-veneric?

12-10-2008
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
Domnule doctor, buna ziua, scuze pentru povestea mea. Am o prietena in alt oras. Facem sex de cateva luni. Din pacate e maritata si sotul ei s-a intors din strainatate acum vreo doua saptamani. Intamplarea a facut ca ea sa vina in delegatie in oras la mine. Am facut sex si am observat imediat ca e ceva in neregula. Vaginul era destul de uscat, ceea ce nu s-a mai intamplat niciodata pana acum. Cand m-am dus la baie, am vazut ca pielea penisului se inrosise foarte tare. Am crezut intai ca e ceva mecanic. Am facut si felatie in timpul actuluia sexual, am mai facut asta o sigura data de cand suntem impreuna. Dupa felatie, cand am reluat actul sexual, ne-am si sarutat. Omusorul din gat s-a umflat si s-a inrosit si el. A doua zi am facut iar sex si umiditatea vaginului revenise la normal. Dar am observat ca acolo unde lichidul cursese pe scrot, s-a irosit si scrotul si cum a ajuns pana la anus, simt o usoara jena, ca o usoara arsura si acolo. Nu mai cred ca e ceva mecanic, din cauza asta. Cum in ziua urmatoare eram programat sa plec in delegatie si eu, n-am apucat sa merg la doctor inca. Mi-am dat totusi cu o crema simpla si am constatat ca in cateva ore iritatia aceea foarte rosie, foarte pronuntata mai ales pe partea mai putin sensibila a pielii penisului, s-a dus cu tot cu piele. Nu stiu ce sa-i spun femeii pana ma intorc acasa si consult un medic. Am intrebat-o discret, fara s-o alarmez, daca se simte bine si mi-a spus ca da. Se pare ca iritatia mea pe ea n-o afecteaza intr-un mod pe care sa-l simta. Va rog foarte mult sa-mi dati un raspuns. Ce ar putea fi si ce sa-i spun femeii? N-am avut contact sexual cu alte femei si nici nu vreau s-o alarmez, dar daca e ceva in neregula, nici nu pot sa nu-i spun. Va multumesc mult de tot.
2 comentarii
0
10-11-2008, ora 14:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cel mai probabil este vb despre o infectie fungica precum candidoza sau tricomonaza. Se trateaza cu medicamente antiprotozoare si antifungice, pe cale orala, asa cum ar fi metronidazolul sau tinidazolul (Fasigyn). In cazul dvs, ar fi bine daca v-ati da cu un unguent precum Lomexin (care este vanduta ca fiind crema vaginala dar nu se foloseste doar in acea sfera). Este foarte important ca tratamentul sa fie tinut in paralel de ambii parteneri.

Numai Bine si calatorie placuta!
0
10-11-2008, ora 14:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Scuze pt greseli "cu o crema precum Lomexin (care este vanduta ca fiind crema vaginala dar nu se foloseste doar in acea sfera" !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.