Medicamente antidepresive?

3135 comentarii 1 2 ..... 456 ..... 104 105 Înainte ›
1
28-04-2009, ora 15:15
maryymeda
Nu este medic/terapeut
maryymeda
cu siguranta nu le voi lua medicamentele date de medic...am rezistat 3 ani trebuie sa mai rezist si de acum in colo.iar daca imi garantezi ca aceste medicamente sunt naturale si nu imi vor dauna atunci am sa ma gandesc serios sa le iau.am citit despre tine ca nu esti doctor insa apreciez enorm ceea ce faci pt noi.Dumnezeu sa te ajute.eu sunt in Norvegia..crezi ca de aici imi pot cumpara GABA?ma refer la faptul ca imi vor fi trimise aici medicamentele?cu multumiri..Mari
0
28-04-2009, ora 15:30
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Multumesc pt cuvintele frumoase, Dumnezeu sa va ajute si pe dvs..
Incercati sa luati legatura cu Dr. Bogdan Delcea, Presedintele Provita Nutrition Canada si dansul va poate spune cum puteti plati produsele (in caz ca doriti sa comandati mai multe flacoane) si cum le veti primi.
Il puteti contacta la nr de tel:
Telefonic (001) + 604.944.9829
Fax (001) + 604.944.8954
Mobil (001) + 604.375.8555
sau sa-i scrieti la provitanutrition@shaw.ca (precizand la subiect: In atentia: Dr. Bogdan Delcea, President)

Ca tot locuiti in Norvegia, puteti consuma cat mai multe grasimi poli-nesaturate omega 3. Fac foarte bine sistemului nervos central si veti avea numai beneficii de pe urma acestora: memorie foarte buna, calm, tensiune arteriala reglata etc.

Cu multa placere,
NICK:)
0
28-04-2009, ora 15:48
maryymeda
Nu este medic/terapeut
maryymeda
am sa ii trimit un mail.tot nu mi-ai spus daca este un medicament care produce dependenta?cine nu trece prin asa ceva nu stie ce inseamna..eu ma incapatanez ca la 29 de ani nu iau nici un ansiolitic.ce-i drept am mai luat cate un xanax dar asta o data pe luna poate cand nu mai puteam sta in picioare.am sa te rog daca e posibil sa imi lasi id-ul tau de messenger poate vb mai multe acolo
0
28-04-2009, ora 17:17
Mladen
Nu este medic/terapeut
Mladen
Iti multumesc Nick.Eu cred ca est trimisul lui Dumnezeu ca sa ne ajuti.Faptul ca mi-ai spus sa urmez schema terapeutica data de medicul acesta tind sa cred ca esti de acord ca si-a dat interesul cat de cat.Numai ca imi este putin frica de asocierea cu 2 benzodiazepine, dar important este sa le reduc treptat.Mersi mult
Dumnezeu sa va ajute pe toti!
0
28-04-2009, ora 21:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Maryymeda,
GABA nu produce dependenda, datorita faptului ca, este un neurotransmitator care in mod natural este secretat de creier; incearca sa te documentezi cu privire la el pentru a fi putin in "tema".
Stiu cum este sa iei benzodiazepine, si eu dupa doua socuri a trebuit sa iau 10 zile la rand Xanax, pentru ca nu puteam sa adorm...ia-l cu incredere si rezultatele nu vor inceta sa apara. Oricum, atunci cand il vei contacta pe presedintele Provita, poti sa il rogi sa iti confirme faptul ca este f bun...

Mladen, sunt in mare parte de acord, in special cu wellbutrinul. Daca le reduci treptat, nu-i nicio problema!
Este bun uleiul de peste de la Hofigal, poti sa-l iei, dar dupa tratamentul chimic...insa cel pe care i l-am recomandat nepotelului D-nei Laura este cel mai bun produs disponibil in Romania. Iti spun sigur pt ca am luat si ii cunosc puritatea...

"Eu cred ca est trimisul lui Dumnezeu ca sa ne ajuti" - Nu stiu ce sunt, cert este ca imi face mare placere sa va ajut. Ii multumesc zilnic lui Dumnezeu pt calitatile pe care mi le-a dat, asa sa faceti si voi!

Cu mare placere,
NICK:)
0
29-04-2009, ora 00:26
maryymeda
Nu este medic/terapeut
maryymeda
Nick am si primit raspuns de la domnul presedinte.mi-a explicat cu lux de amanunte cum pot beneficia de acel produs. aici in Norvegia.iar pe site am vazut mai multe produse interesante.nu ma las pana nu inving aceste simptome nu pot fi ele mai puternice insa vreau sa o fac pe cale cat mai naturala.ceaiuri si o sa incerc si omega 3 si gaba.asa ca daca ne putem ajuta intre noi asta inseamna ca suntem cu adevarat oameni.inca o data iti multumesc si daca mai afli ceva vreau sa stiu si eu
0
29-04-2009, ora 00:56
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bravooooooooooooooooooooo!
Te felicit din tot sufletul ca ai ales cu incredere medicatia naturista. Tratamentele alternative sunt cele mai bune pentru ca sunt create de Dumnezeu, si crearea demiurgica este cea mai desavarsita.
Ma bucur de asemenea ca ti-a rsp domnul doctor Delcea; si pe mine m-a ajutat nespus de mult; am luat de la farmacia dansului din Canada o cohorta intreaga de suplimente marca Organika si nu numai, dar au fost foarte bune. In acest moment, medicamentul meu cel mai bun este Dumnezeu, iar efectul secundar principal este o stare de beatitudine endogena foarte mare. Am fost de foarte multe ori la un pas de moarte, ultima data la o milisecunda de moarte clinica, si totusi, sunt aici...cu voia LUI.

Ia cu incredere medicatia dsp care ti-am spus si te rog sa nu "pleci" urechile la cei care sunt contra tratamentelor naturiste, cu precadere medici; incearca sa-i intelegi, pentru ca dansii sunt platiti sa prescrie medicamente sintetice, primind comisione foarte mari la fiecare astfel de prescriptie, asta este!

Daca vrei sa afli mai multe dsp "crimele" facute de psihiatri, si dsp medicatia mult prea exagerata si absurda prescrisa de acestia, intra te rog pe site-ul www.cchr.org - The Citizens Commission on Human Rights (CCHR) si vizioneaza cateva fisiere video din care vei intelege foarte multe; sa nu te sperii...eu am prescris si recomandat de-a lungul timpului multor persoane unele calmante si antidepresive chimice, dar de cand am devenit membrul acestei organizatii non-profit si am primit documentatia care atesta ce fac acesti "oameni" (Dumnezeu sa-i ierte), nu mai recomand nimanui, cu atat mai mult cu cat eu insumi am luat un antidepresiv - Remeron, care ma transforma in leguma, acest fapt, facandu-ma sa inteleg mult mai bine mai multe aspecte ascunse ale industriei psihiatrice, care se bazeaza strictamente doar pe profit, nu si pe vindecarea bolnavilor!

Nu-mi mai multumi mie, multumeste-i lui Dumnezeu. EL a facut in asa fel incat eu sa pot sa te ajut, crede-ma.
Cu multa placere,
NICK:)
0
29-04-2009, ora 08:48
andrew399
Nu este medic/terapeut
andrew399
Buna.

Nu am intrat pe forum cam de mult, asta pt.ca viata mea sa scimbat, pot zice:in bine.Stiu ca esti ocupat, insa daca ai timp, draga NICK, salutari calde pe aceasta cale, as vrea sa-mi dai un sfat, daca se poate.
Mi-am schimbat medicul, am fost la o doctorita care are tripla specialitate:psiholog, psihoterapeut si psihiatru.Dupa ce i-am descris toate simptomele care ma supara(jumatate erau efectele nocive ale AD)m-a intrebat serios, daca CRED ca tratamentul pe care dansa mi-l v-a prescrie, ma va face bine.Eu am raspuns sincer:NU, la care dansa a raspuns:NICI EU.Am ramas tavan!!!Stim cu totii ca tratamentul chimic e dat dracului, dar acum chiar m-am convins.Dupa ce m-a convins de "vrajelile"psihiatrieI, am ajuns si la un rezultat, care ar fi urmatorul:nu am depresie defel ci tb.de panica.Deci mi sa ridicat stigmatul de depresiv, pe care alt "medic"sa grabit sa mi-l puna.Mi-a prescris Lexotanil care a spus ca nu ma va ajuta cu nimic, si sa-l iau doar cand ma simt rau, si Mirzaten, care iarasi ma sfatuit sa nu-l iau, doar in cazuri extreme.Insa ce ma v-a vindeca v-a fi cu totul altceva, si mi-a indicat:
-dimineata o alergare de 15-20 min- se elibereaza endorfina, serotonina, anticorpii.etc
-2 litri de lichid"curat "la zi-elimina toxinele, fluidizeaza sangele, circulatia creierului.etc
-cat mai multe B-uri-naturale-intareste legaturile intre neurotransmitatori.etc
-exercitii mentale-pune creierul la miscare, producand neuroni.
-atitudinea optimista-face cat toate la un loc.
Am respectat indicatiile, si starea mea s-a inbunatatit simtitor, am o luna de zile de cand nu mai iau antidepresiv, si nu pot zice ca nu pot sta fara el asa cum eram inainte.Insa cu benzo inca ma lupt sa le las, deoarece de 1, 5 ani de anxiolitice nu e usor.As vrea sa te intreb NICK, dupa cum am vazut mai sus, med.din grupa:benzodiazepinelor, ar fi contraindicate in asociere cu cele naturiste?Asta pt.ca am simtit pe pielea mea, ori de cate ori luam sunatoare, GABA, 5-HTP.etc, in loc sa ma simt bine, din contra.Ar trebui sa renunt la benzo, sa-mi curat creierul de chimic si pe urma sa iau din nou.Astept un raspuns, daca se poate.Mersi.

Multa sanatate la toata lumea!
Cu bine.
0
29-04-2009, ora 11:34
maryymeda
Nu este medic/terapeut
maryymeda
Nick...am vazut multe din acele documentare.oameni disperati care spun ca acesti psihiatri le-au distrus viata.eu am incercat si acopunctura pt ansietate si nimik ma simteam mai rau.nu stiu varsta ta dar iti admir curajul e a lupta.iar asta cu moartea clinica imi pare nespus de rau dar cum ai spus si tu Dumnezeu a vrut ca tu sa mergi mai departe.sti cum se spune la doctor si la avocat sa nu ajungi niciodata.ai mare dreptate cu medicamentele naturiste.doctorii trebuie sa le vanda pe ale lor medicamente de multe ori avand si bonusuri si cadouri daca recomanda o anumita firma...vreau sa te intreb ceva ai incercat pana acum treaba cu curatarea intestinului gros?ma tenteaza...am probleme cu constipatia...matusa mea a luat si a spus ca nu a avut beneficii dupa.Multa sanatate NICK.tie, mie si la toata lumea
0
29-04-2009, ora 13:56
Valentin Anca
Nu este medic/terapeut
Valentin Anca
buna ziua,
am si eu o problema, de cateva luni nu mai pot sa ma concentrez pe nimic, nici macar pe chestiile care imi placeau foarte mult inainte. Dorm tot timpul si totusi tot timpul sunt foarte obosita si lipsita complet de energie. Viitorul nu ma mai intereseaza absolut deloc, nu vad nimic interesant, nici un drum, nici o petrecere, nici un prieten nu mai reuseste sa ma entuziasmeze deloc. Tot timpul imi imaginez tot felul de scenarii urate, cu oameni care ar putea sa ma insele sau sa nu tina cu adevarat la mine, motiv pentru care m-am si indepartat destul de puternic de lumea din jurul meu. Eram o persoana foarte realista inainte nu aveam probleme sentimentale si reuseam sa-mi rezolv toate problemele, acum in schimb am devenit pesimista, suspicioasa si foarte nesigura pe mine, plus ca am tendinta de a dramatiza orice situatie si sunt in stare sa plang nopti intregi.
putin ajutor?
multumesc anticipat
0
29-04-2009, ora 14:00
maryymeda
Nu este medic/terapeut
maryymeda
Buna Anca stiu prin ce treci.eu nu iti dau un sfat pt ca nu imi permit si nu sunt in masura.dar numai tu poti sa iesi din asta cu ajutorul tau sau al unui pshiholog...ajuta-te pana nu e prea tz, ma refer sa nu ajungi sa iei medicamente.
0
29-04-2009, ora 14:24
robymat
Nu este medic/terapeut
robymat
Buna Anca. Marymeda ti-a spus bine, sa iei masuri, sa nu lasi boala sa se cronicizeze. Daca nu se poate si nu se poate, consulta un psihiatru, este pacat sa te chinuiesti singura.
Am fost si eu rau, insa cu ajutorul medicamentelor mi-am revent. Nu incerc sa spun ca numai medicamentele sunt bune, mie insa mi-au facut bine.
Multa sanatate.
0
30-04-2009, ora 00:21
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Hristos a Inviat!

"nu stiu varsta ta dar iti admir curajul de a lupta" - am 22 de ani ;)
"vreau sa te intreb ceva ai incercat pana acum treaba cu curatarea intestinului gros?" Chiar iti recomand sa iti cureti intestinul gros; ar fi bine daca ai putea sa faci si cateva "sedinte" de clisma...Daca spui ca matusa ta a luat si nu a avut niciun beneficiu, atunci te pot asigura ca nu a luat un produs bun; sunt 1001 de produse, importante fiind ingredientele si biodisponibilitatea lor!

Ai face foarte bine daca ti-ai curata intestinul gros, si ca sa te conving iti scriu un fel de zicala pe care am citit-o pe un site: "... Moartea incepe in colon. Intrebati orice medic legist. Autopsiile deseori dezvaluie colonuri care sunt pana la 80% incarcate cu depuneri si reziduuri."

ATENTIE: Inainte de a cumpara un curatitor de colon studiaza bine ingredientele folosite !!!

Am sa iti recomand tot un produs fabricat in Canada - "Colon Cleanser", il poti gasi tot acolo unde ti-a spus domnul Delcea ca vei gasi GABA.

Anca, sincer, eu iti recomand un bioenergoterapeut, si stiu foarte bine de ce iti dau acest sfat, dar nu-ti spun. Eu am niste probleme si merg in acest moment la un astfel de terapeut foarte bun (ma simt mult mai bine dupa doar 2 sedinte), in caz ca vei dori, iti pot da toate detaliile de contact.

Numai Bine tuturor!
0
30-04-2009, ora 00:35
maryymeda
Nu este medic/terapeut
maryymeda
tot acolo am citit si eu despre curatarea colonului.interesant site-ul ala.acum 3 luni inainte sa vin aici am mers la cardiolog deoarece am palpitatii, dureri in piept si estrasistoli...dar mi-a spus ca inima mea e normala.crezi ca medicamentul gaba o sa ma ajute sa rezolv si aceasta problema?
0
30-04-2009, ora 01:30
mcatalin
Nu este medic/terapeut
mcatalin
salutare tuturor,
nick, vad ca ai devenit extrem de negativist impotriva medicamentelor antidepresive. dupa cum am mai postat pe forum si eu sunt impotriva acestora, insa totusi pot fi de ajutor pentru unele persoane ajunse in situatii limita. in cei 3-4 ani de cand ma lupt cu problemele astea, cred ca am utilizat 99% din metodele si suplimentele naturiste. iar tu probabil stii la fel de bine ca si mine, ca oricare tratament naturist necesita timp mai indelungat pentru a obtine efectul asteptat. la fel cum ai mentionat si tu, nimeni aflat sub medicatie alopata nu trebuie sa intrerupa brusc tratamentul si sa faca imediat incercari cu suplimente naturiste!!
multa sanatate la toata lumea!

p.s. "paunlaura" - din nefericire in intreaga lume sunt foarte multi copii indopati cu zoloft sau alte medicamente puternice de acest tip, doar pentru ca niste "medici" considera ca este de ajutor impotriva anxietatii - este o crima sa prescrii medicamente psihotrope unor copii, stiind faptul ca pana in prezent nu exista nicio confirmare a vindecarii tulburarilor psihice cu ajutorul medicatiei alopate (puteti intreba orice medic psihiatru despre acest lucru).
0
30-04-2009, ora 14:02
mcatalin
Nu este medic/terapeut
mcatalin
pt maryymeda - "am palpitatii, dureri in piept si estrasistoli...dar mi-a spus ca inima mea e normala" - la fel am si eu tot felul de simptome specifice unor afectiuni ale inimii, si am facut tot felul de examinari posibile. mi s-a spus ca totul este normal din punct de vedere fizic, si doar un aparat special pe care l-am purtat 24 ore pentru monitorizare a aratat ca intr-adevar nu mergeam la cardiolog degeaba (pentru ca toti spun ca nu ai nimic, doar daca vad ca esti tanar). insa medicamentele pentru afectiuni cardiace nu au niciun efect daca fizic este totul ok, si pe mine m-au ajutat doar suplimente naturiste (de genul omega 3, coenzima q10, sedocalm, etc) care au influenta benefica asupra sistemului nervos si amelioreaza simptomele cardiace.

p.s. cu toate ca in general folosesc produsele de la organika sau vivitas, un alt produs natural care m-a ajutat este chiar unul ieftin produs in Romania si respectand standardele de calitate: sedocalm (inlatura efectele ce apar in cazul tulburarilor psihice ( anxietate, hiperexcitabilitate), distonie neurovegetativa insotita de tulburari cardiovasculare, in stari nevrotice, climacterium, in tulburarile din perioada premenstruala).
0
30-04-2009, ora 14:10
maryymeda
Nu este medic/terapeut
maryymeda
Mcatalin.de omega 3 mi-a spus si nick.zilele aceste am sa il cumpar.acum iau magne b6 si in fiecare dimineata cand ma trezesc un pahar de apa cu o lingurita de miere.invart de 40 de ori lingurita in apa si la sf de 3 ori invers.stiu pare ciudat dar am vazut sta la un astrolog care crede mult in terapia biologica
...spuna ca iti da o energie in corp.si eu am purtat acel aparat 24 de ore si nimik totul arata bine.mai nou am o durere de stomac din cauza nervilor si a stresului si cum iau un extraveral.care stim cu totii ca e pe baza de valeriana deci naturall ma simt mai ok.multumesc oricum pt sfaturi
0
30-04-2009, ora 23:15
Mladen
Nu este medic/terapeut
Mladen
Am uitat sa precizez ca sufar si de anxietate generalizata, adica simt permanent o incordare psihica si musculara, adica nu prea sunt relaxat, frica.Iar pt asta iau bezodiazepine, ma intreb daca sunt mai bune decat un antidepresiv.Si daca ma voi vindeca de ele.SIcand ma gandesc ca acu 4 luni eram un om perfect normal...
0
01-05-2009, ora 17:20
dianne
Nu este medic/terapeut
dianne
Buna ziua!

Am citit ce s-a scris pe acest topic si sunt ingrozita.

Draga Nick, e bine ca macar esti major...felicitari! Ti se pare normal ca la 22 de ani, fara studii de medicina, fara experienta de viata, sa recomanzi pastile unor oameni disperati? Vad ca ti-ai invatat bine lectia, esti foarte documentat, probabil de cand ai luat si tu Remeron. Pe langa asta, prestezi online si o activitate de reprezentant vanzari, recomandand tot felul de site-uri de unde se pot cumpara medicamente. De ce recomanzi www.vitaking.ro in loc sa spui sursa, www.swansonvitamins.com, de unde le poti lua la pret de nimic ?! OPRESTE-TE! Faci o mare greseala. Sau schimba-ti medicatia...se pare ca nu functioneaza!

Topicul a fost deschis cu scopul de a-si spune fiecare parerea despre tratamentele psihiatrice. Eu sunt contra, in ceea ce ma priveste, dar nu inseamna ca in cazurile extreme, pe perioade scurte, nu ar fi bune. Sugerez celor ce stiu engleza sa se documenteze in alte tari, nu la noi unde nu exista un "trecut" in acest domeniu. Va recomand www.paxilprogress.org...gasiti informatii despre SSRI-uri, in special Seroxat.

Nu s-a demonstrat stiintific ca depresia este rezultatul unui deficit de serotonina sau al unui dezechilibru chimic din creier. Toate pastilele sunt facute dupa acest principiu care nu e demonstrat stiintific. Medicii sunt scoliti prost, li se preda creierul ca fiind un organ bine cunoscut, dar nu se stie mai nimic despre el. Se tot spune ca antidepresivele nu cauzeaza sevraj. Problemele pe care le da intreruperea lor, chiar si treptata, se numeste "discontinuation syndrome" si e mai rau decat sevrajul provocat de heroina. Dureaza de la cateva luni pana la 2 ani, timp in care creierul incearca sa-si restabileasca echilibrul chimic stricat de aceste pastile. Cel mai agresiv antidepresiv in acest sens e Seroxatul. Si restul de SSRI-uri sunt periculoase, dar mai putin decat acesta. Seroxatul este un medicament care te face sa nu mai simti nimic: durere, emotii. Intreruperea lui, ca si a altor antidepresive, poate da numeroase simptome pe care probabil nu le aveati inainte de a lua medicamente.Daca mergeti la psihiatru si spuneti ca va simtiti rau de cand ati intrerupt antidepresivul, va va spune ca nu v-ati vindecat, ca a revenit boala si va va da altceva. Si tot asa, veti trece de la un medicament la altul, pt ca ele nu vindeca, nu au cum sa vindece, dar nici nu poti scapa de ele. Tocmai pe aceasta teorie se bazeaza industria medicamentelor: crearea dependentei le asigura profituri constante. Se dau mostre gratuite de antidepresive medicilor pt a le da pacientilor. Se impart precum bomboanele. Sincer vorbind...ati primit vreodata gratuit vitamine sau minerale? De unde atata generozitate din partea companiilor farmaceutice? E suficienta o luna, mai ales la Seroxat, ca sa capeti dependenta si sa incepi sa consumi zilnic, adica sa le cumperi lor lunar o cutie de pastile. E plin internetul (nu in Romania) de procese intentate acestor companii si castigate, de cabinete de avocatura care reprezinta gratis oamenii pacaliti de acest sistem, de cazuri de minori carora li s-au prescris antidepresive si le-au nenorocit viata. Nu va jucati cu asa ceva, ganditi de 10 ori inainte si documentati-va in America, Anglia, nu aici.

Eu m-am dus la doctor avand o problema grava de tiroida si m-au pus pe antidepresive in loc sa trateze cauza. Discomfortul psihic poate fi cauzat de dezechilibre hormonale sau alte probleme de sanatate. Corpul nostru e foate inteligent si ne avertizeaza cand ceva e in neregula, dar ajungand la doctori de cap sau dand peste fanatici ca Nick, poti sa apuci pe calea gresita. Daca aveti o depresie, anxietate, nu va grabiti sa va tratati la cap. Faceti-va toate analizele, inclusiv la tiroida, mergeti la un psiholog, incercati chestii naturale.

Va doresc multa sanatate si precautie! E un domeniu atat de putin cunoscut!

PS: pentru cine modereaza acest site de sanatate, cum permiteti unor oameni fara experienta si studii sa recomande scheme de tratament?!
0
01-05-2009, ora 17:38
dianne
Nu este medic/terapeut
dianne
Si ca sa dau si un exemplu de diferenta de pret...site-ul recomandat de Nick, www.vitaking.ro, fata de cel care produce aceste suplimente, www.swansonvitamins.com..un flacon de Vitamina C, http://www.vitaking.ro/sistem-imunitar/vitamina-c-1000-mg-cu-absorbtie-lenta-250-comprimate.html, aici cost 97 lei, iar la Swanson costa 6$, http://www.swansonvitamins.com/SW098/ItemDetail. Transportul nu costa mult. Va trebuie doar un card cu care sa faceti plata international.
0
02-05-2009, ora 13:54
Cinzia
Nu este medic/terapeut
Cinzia
Psihiatrii astia ar trebui sa lucreze in colaborare cu psihoterapeuti sau chiar si psihologi cu o pregatire post universitara in tulburari psihice. Am impresia ca se dau foarte usor medicamente. Ce fel de investigatie fac? Dau pt un termen scurt sau lung? Trebuie sa urmareasca din scrut situatia. Ma intreb cum functioneaza? Pe vremuri puneau 2-3 intrebari si deja erai diagnosticat cu o boala mentala. De ex. stressul extrem (oboseala cronica) are criterii in comun cu depresia dar nu este depresie. Orice tulburare se afla pe o axa (un continuum) si trebuie vazut la care pozitie este intre cele doaua capete: normal si anormal.
0
02-05-2009, ora 19:10
andrew399
Nu este medic/terapeut
andrew399
Cinzia:acum mai nou e la moda, sa dea un "psihiatru"diagnosticul de depresie, si la anxietate usoara, sa ti se dea med de epilepsie(Rivotril).Traim intr-o fuga continua, asta la romani, psihiatria e la pamant, nici un psihiatru nu mai sta sa-ti asculte balivernele, "i-a chimicale, si mai taci"se spune elegant.Trebuie sa stii foarte bine ce faci, si unde mergi, ca altfel te trezesti cu antidepresive pe reteta, inpachetate frumos, si servite cu toata bunavointa, de medic, si dupa acea e jale, ca te fac neom, blocheaza impulsurile nervoase, aducand numai dereglari si mai mari.Intervin intr-o lege, pe care ele nu o intleg: creatia lui D-zeu.
0
02-05-2009, ora 20:08
Mladen
Nu este medic/terapeut
Mladen
Eu am fost la psihiatru, cu reteta de la medicul de familie si tot am platit consultatia si cu toate ca i-am adus un cadou considerabil nu a vrut sa-mi dea reducere la Wellbutrin.La antidepresive platesti doar 5% din valoarea lor daca ai trimitere de la medicul de familie.Deci tratamentul a fost bun, dar pt asta platesti mult.Ce jigodii
0
03-05-2009, ora 16:31
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dianne, eu nu VAND medicamente, le recomand celor care ma roaga in acest sens.
Am recomanda si suplimentele Swanson din Sua, insa numai doua persoane au putut sa le achizitioneze, din doua motive: au avut card si au dorit sa plateasca 45 de dolari taxe de transport si taxe suplimentare la vama.

SA NU-TI MAI PERMITI NICIODATA sa incerci sa ma jignesti indirect sau direct, pentru ca vei regreta amarnic (sa stii ca providenta nu doarme si vei primi o pedeapsa pe masura gravitatii cuvintelor tale)...nu ajut pe nimeni conditionat si pe toti pe care i-am ajutat, i-am ajutat fara sa primesc niciun cent, asa ca inceteaza sa insinuezi ca...primesc comisione de la vitaking.ro si de la...

Ca tot ai citit dsp mine pe forum, afla ca am luat Remeron dpa 2 socuri foarte puternice, nu l-am luat pentru ca as fi avut un dezechilibru...ca tine!

FANATIC, eu? Nu inteleg cum iti permiti sa vb asa dsp mine necunoscandu-ma personal????
TU ai observat ca persoanele de pe acest forum imi cer ajutorul????? Nu ma trezesc eu asa de nebun...

IN INCHEIERE, iti multumesc ca ti-ai consumat timpul cititnd posturi de-ale mele, asta spune multe, dar inceteaza cu acuzele, NU ma cunosti, si in aceste conditii nici nu ai vrea...Multa sanatate si schimbati medicatia, ia una pentru frustrare si preconceptii rudimentare! Bye. Dumnezeu sa te ierte...
0
04-05-2009, ora 21:44
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
AAAA, si am uitat sa-ti spun Diana, ca nu voi inceta niciodata sa ajut oamenii de pe Romedic, chiar daca mai exista si persoane ca tine, care ma acuza toate absurditatile posibile. Dumnezeu stie ca o fac din placere si fara scopuri ascunse, asa ca...daca intr-adevar vrei sa faci ceva constructiv, nu-ti mai pierde timpul cu reprehensiuni...

Multa sanatate si Dumnezeu sa te ajute sa te faci bine de orice afectiune ai suferii. Toate cele bune!
0
04-05-2009, ora 21:56
dianne
Nu este medic/terapeut
dianne
"Din placere" si "fara scopuri ascunse" nu sunt calitati care sa te recomande pentru acest job. Din placere si fara scopuri ascunse te poti ocupa de alte activitati specifice varstei tale, pentru care ai pregatirea necesara sau te poti inscrie la o facultate, care sa-ti permita mai tarziu sa ajuti oamenii. Un prim pas ar fi invatarea gramaticii limbii romane..."ai suferi" se scrie cu un "i", cu cu doi.si asta e doar un exemplu. Copy/paste poate da oricine. Fa ceva constructiv, nu distruge vieti, profitand de disperarea oamenilor si de lipsa lor de cunostinte. Eu inteleg ca ai avut niste socuri, asa cum ai spus. Cred ca ti-a fost sau iti e greu, dar mergi la un psiholog care sa te ajute sa alegi calea cea buna.
0
05-05-2009, ora 13:57
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Acele greseli apar pe fondul faptului ca ma grabesc, dar nu ma intereseaza parerea ta, pentru ca esti o individa limitata; ai un orizont care te impiedica sa vezi abstractul, vezi doar concretul, asa ca, plimba ursul!
NU distrug vieti, ba din contra, am peste 120 de persoane pe care le-am tratat si toate mi-au rsp spunandu-mi ca se simt foarte bine; am facut ce nu au reusit medicii cu licenta.
Tu nu-mi impui mie nimic, understood?????? Nu da nimeni copy/paste fiinta umana, dar chiar daca ar fi dat, conteaza gestul...si tu nici macar de asta nu esti in stare, dar de criticat oameni esti, nu??? DAAAAAAAAAAAA!!!
Hahahahahahaha, TU imi recomanzi mie sa merg la psiholog??? nu pot sa cred...tu mai labila de 10 ori la puterea 1000 decat mine??? Ce tupeu grosolan! Fugi tu, la psihiatru, nu la psiholog!

DUMNEZEU sa-ti ierte lipsa de scrupule, zavistia si nonsalanta, "calitati" pe care le afisezi foarte "pe fata".
Eu te-am iertat, dar te rog sa nu mai indraznesti vreodata sa interactionezi cu mine pentru ca te consider o persoana ABJECTA si PUNCT.

P.S. N-ai niciun drept sa-mi spui mie cu ce sa ma ocup, tu ai grija de ce emiti pe gura, ca tu esti cea care distruge si descompune munca altora!
Verifica daca am m-ai facut vreo greseala si incearca sa ma discreditezi, eventual fa un subiect si informeaza-i pe toti, asa ar fi mai bine, tu cea care nu dai copy/paste! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Te compatimesc:)
0
05-05-2009, ora 14:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Uffffffffff, am uitat sa te informez Diana, ca ai avut dreptate ca dau copy/paste, te-ai gandit mult?
Poate ne spui si noua cate nootropice ai luat pentru a face acest efort intelectual, ce zici?
Dau copy/paste, dar din ENCEFAL, stii ce este? Nu cred ca stii ca esti prea preocupata sa trimiti oamenii normali la psiholog, cand de fapt tu esti...stii vb aia, te uiti la "posibilele" defecte ale semenului, dar pe alte tale care sunt cu adevarat, nu le vezi...asta se cheama cecitate psihogena...tot de pe net am dat copy/paste!

Ai vrut ironie, ti-am dat-o -cere si ti se vada da! Byeeeeeeeeeeeeee


Imi cer scuze celorlalti ca am scris niste mesaje redundante, dar am vrut sa o pun la punct pe aceasta individa cu capul in spatiul sideral...
0
05-05-2009, ora 15:09
dianne
Nu este medic/terapeut
dianne
Iti recomand o terapie de "anger management"...iti iesi foarte usor din calmitatea pe care ar trebui sa o aiba un terapeut, caci asa te consideri. Daca nu as avea dreptate si as avea cum sa te discreditez, nici nu ar trebui sa ma bagi in seama. Ironia ta ma lasa rece, poti sa zici orice. Cu cat te manifesti mai urat, cu atat demonstrezi mai bine cine esti, chai daca la final il invoci pe Dumnezeu sau urezi sanatate. Nu-l amesteca pe Dumnezeu, incercand sa atragi oamenii de partea ta.

Da, ai mai facut greseli : "Verifica daca am m-ai facut vreo greseala si incearca sa ma discreditezi"..."m-ai" este scris gresit...se scrie "mai", pentru ca in acel context e adverb. Din pacate la capitolul exprimare corecta nu poti da copy/paste.

Poti sa stai linistit si sa nu te mai agiti asa de tare, ca nu voi mai posta nimic aici si nici nu voi mai citi ce te vei obosi tu sa raspunzi, eu am spus ce am avut de spus. Mi-am facut datoria civica de a anunta pericolul pe care il prezinti pentru societate. Cine vrea sa te urmeze o face pe riscul sau. De asemenea am informat si moderatorii site-ului despre activitatea ta.

Numai bine tuturor! Ganditi de 10 ori inainte de a lua o decizie! Sanatatea nu ne-o da nimeni, trebuie sa avem grija de ea.
0
05-05-2009, ora 15:11
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bine, la revedere!
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.
3135 comentarii 1 2 ..... 456 ..... 104 105 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul