medicamente antidepresive-primele efecte pozitive

31-08-2007
alirox
Nu este medic/terapeut
alirox
Nu s-a discutat pe forum acest subiect:as dori sa stiu la cat timp dupa ce ati inceput tratamentul au aparut primele rezultate pozitive, daca acel tratament v-a scos definitiv din starea de depresie sau daca nu a avut nici un efect.Pentru ca si eu am incercat mai multe tratamente as vrea sa stiu daca primul tratament va scos din starea de depresie sau a trebuit sa incercati mai multe medicamente pana l-ati gasit pe cel eficace dumneavoastra, deasemena ce doza ati luat.Astept parer.i
3 comentarii
0
06-09-2007, ora 00:00
Psiholog Simina Munteanu
Psihologie, Sibiu
Psiholog Simina Munteanu
Alirox, ai adresat acel gen de intrebare care cere un raspuns clar, concret, limpede.
Ma intreb de ce raspunsurile intarzie sa apara... ori poate si acesta este un raspuns.
La un moment dat, ai intrat in terapie. Cum a mers asta pentru tine?
0
07-09-2007, ora 00:00
alirox
Nu este medic/terapeut
alirox
Acum fac tratament combinat:terapie+medicamente{citalopram}.Pot spune ca in prezent nu mai am nici un simptom de depresie.Medicamentele le iau de o luna iar terapie am facut trei sedinte dar voi merge cat va fi necesar.Acum ma bucur din plin de starea de normalitate pe care in ultimii doi ani nu am mai simtit-o.Au fost multe incercari soldate cu tot atatea esecuri pana am gasit tratamentul potrivit pentru mine.
0
07-09-2007, ora 00:00
Psiholog Simina Munteanu
Psihologie, Sibiu
Psiholog Simina Munteanu
Felicitari, Alirox, ma bucur pentru tine!!!

Astea sunt vesti care merita sa fie auzite de toti cei care sufera de depresie si sunt pe cale de a renunta la speranta de vindecare.

Sa auzim in continuare de bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezistența la antidepresive ar putea avea legătură cu metabolismul
  • Un pas important în combaterea efectelor negative ale tratamentului antidepresiv
  • Antidepresivele pot slăbi rezistența oaselor prin încetinirea regenerării lor
  • Este permis alcoolul dacă iau antidepresive?
  • Cum acționează antidepresivele?
  • Antidepresivele pot fi luate în sarcină?
  • Antidepresivele sunt compatibile cu alăptarea?
  •