Medicul Daniel Popescu si clinica Pro Estetica

13-09-2018
davinci1
Nu este medic/terapeut
davinci1
Medicul Daniel Popescu. Am avut ocazia sa stau de vorba cu vreo 4 medici esteticieni in aceasta viata printre care si acest Daniel Popescu care a facut o interventie de rinoplastie unei persoane apropiate mie. Primul aspect pe care il verific la un medic inainte de toate este daca imi lasa senzatia ca e disperat sa imi ia banii sau nu, si chiar daca nu se observa in discutia avuta, limbajul corpului face cat 1000 de cuvinte. Pot sa va zic doar atat despre Daniel Popescu, prima intrebare pe care a pus-o in ziua interventiei a fost daca i-am trimis banii in cont. Penibil! Mi se pare genul medicului arogant care se uita la pacient si trage concluziile singur despre ce trebuie facut acolo (ca el stie mai bine) iar parerea pacientului nu conteaza, nici nu cred ca il aude vorbind daca nu este vorba despre bani.
In primul rand operatia nu a iesit bine si medicul a recunoscut acest aspect persoana in cauza avand dificultati in a respira. Operatia a costat 3600 euro. Ei bine ce credeti ca a facut domnul Daniel Popescu, a zis ca dispus sa faca o a doua interventie de corectie doar in schimbul unei sume modice 1200 de euro!( a specificat ca lui nu ii ramane nimic de acolo ca trebuie sa plateasca anestezistu si nu mai stiu ce, 1200 de euro!!in conditile in care tu ca medic recunosti ca ai gresit, jalnic!!!). Bineinteles ca nici cea de a doua operatie nu a avut un rezultat extraordinar desi medicul iti lasa tot timpul senzatia unui om arogant care e foarte stapan pe sine si pentru care pare ca e floare la ureche ce face, rezultatele nu sunt nici pe departe pe masura posturii lui.
Si pe langa acest medic as dori sa punctez atitudinea asistentelor si anestezistei. Asistenta Maria p-arca din ce tin minte este o persoana de a dreptul nesimtita cu un comportament ce se schimba de la cer la pamant cand vine vorba despre pacient (de la care iese banu) si insotitor. O nulitate care are o aroganta nejustificata( cum sunt in general oamenii de ofera servicii la noi) si un caracter flegmatic acolo unde nu exista interes direct.
De asemenea anestezista de la a 2 a interventie care efectiv arata ca un mutant tumefiat de operatii estetice esuate avea un limbaj si o infatisare de mahala iar atitudinea nedemna unui medic mai degraba as fi putut zice ca este model videochat; sunt convins ca stiti genul persoanei care are atitudinea unei elite a societatii dar are un limbaj si o infatisare de diva de la tara un fel de V Dancila. Va las pe voi sa trageti concluziile, eu unul personal m am simtit in clinica aceea intr-o tara din lumea a 3 a inconjurat de un personal care si-a pierdut de mult sau nu avut niciodata valori morale, de educatie nici macar nu vreau sa vorbesc ca lipseste cu desavarsire.

Am senzatia tot timpul ca la noi inca cei care ofera servicii nu realizeaza deloc ca in momentul de fata clientul are o putere mai mare ca niciodata si ca ar fi cazul sa afiseze o maniera cat mai profesionista si corecta. Pacat.
1 comentarii
0
14-09-2018, ora 01:45
AWW
Nu este medic/terapeut
AWW
@davinci1 Cat bullshit in mesajul tau!!! Niste afirmatii puerile, penibile, subiective, fabulatii chiar...cu un scop foarte clar. Daca nu as sti din proprie experienta cum sunt, atat Dr Popescu cat si intreaga lui echipa, nu as fi raspuns si as fi lasat-o in voia ta, dar chiar nu au nicio treaba cu CE ai scris tu. Vezi ca seamana foarte mult postarea ta cu a unui anonim...ramas un anonim pana in prezent desi se lauda ca are dovezi! Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.