meduloblastom

05-07-2007
simonet
Nu este medic/terapeut
simonet
as avea o rugaminte...daca stie cineva unde se poate trata aceasta boala necrutatoare!responsabila ar fi o gena pc3/tis21 descoperita de prof felice tirone de la institutul de neurobiologie si medicina moleculara roma!!!!! problema este ca nu stiu unde se poate face ceva!!!vreau din tot sufletul sa ajut un copil de 5 ani care sufera de asa ceva si nu e drept sa astepte sfarsitul acasa!!! va multumesc din suflet tuturor celor ce ma va ajuta!! am cunoscut acest copil in tren si nu il pot uita...nici tristetea din ochi si suferinta vizibila dupa chimioterapie!!!
4 comentarii
0
06-07-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
De obicei cind se vorbeste despre sfirsitul unui bolnav - care a trecut fara rezultate notabile si prin spitale - apropiatii acestuia se gindesc sa apeleze si la metode asa-zis alternative (desi merg mina in mina cu metodele alopate). Mai ales daca aud ca cineva cunoscut si-a revenit intr-o situatie similara folosind anumite preparate naturale.
Aveti numai de cistigat daca cel putin va informati despre o asemenea alternativa. Desi rezultatele apar numai alpicind-o.
Va pot informa amanuntit -
0
06-07-2007, ora 00:00
simonet
Nu este medic/terapeut
simonet
VA MULTUMESC PT RASPUNS SI V-AM TRIMIS UN E-MAIL.VA ROG SA-MI RASPUNDETI. SPER SA PUTEM AJUTA ACEST COPIL PANA NU ESTE PREA TARZIU...SAU MACAR SA -I PRELUNGIM VIATA. DIN CATE AM INTELES CHIMIOTERAPIA SI ALTE TRATAMENTE NU DAU REZULTATE IN ACEASTA BOALA. INCA O ODATA.MULTUMESC!!!!!!!!!!!!
0
17-09-2007, ora 00:00
ramona7x7
Nu este medic/terapeut
ramona7x7
Cumnatul meu are 23 de ani. Pana acum a avut o viata absolut normala si nimeni nu a banuit ca ar putea suferi de o asemenea boala necrutatoare. A fost operat acum o saptamana si rezultatele au sosit azi. Nu stiu ce-i de facut...as vrea sa pot gasi raspunsuri, sfaturi...orice...Doctorii nu-i dau mai mult de 2 ani...De ce? Nu a evoluat medicina si in aceasta directie?
0
11-11-2008, ora 20:10
elenaadi
Nu este medic/terapeut
elenaadi
Nepotul meu are 11 ani si acum 2 ani a fost diagnosticat cu meduloblastom, s-a operat, a facut chimio si radioterapie si s-a recuperat foarte bine. DAR de cateva zile i-a fost foarte rau, si am aflat ca tumora a recidivat, si este mai mare ca cealalta, (desi a facut toate controalele periodice, si nu s-a vazut nimic, si acum brusc aflam aceste lucruri). Parintii pe el il au si este lumina vietii lor. Avem nevoie de orice ar putea ajuta acest caz.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: