menopauza si slabirea

14-09-2007
aureliac
Nu este medic/terapeut
aureliac
am 50 de ani 180 cm inălţime şi 90 de kg. aş dori să slăbesc dar ştiu ca din cauza perioadei prin care trec acest lucru nu este aşa uşor. Recomandaţi-mi un tratament in primul rind pentru fenomenele menopauzei şi poate şi pentru slăbit
4 comentarii
0
14-09-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Le poti imbina pe amandoua intr-un sg program, depinde cat iti permiti sa investesti in sanatatea ta.Daca vrei sa vorbim-.Sanatate
0
15-09-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Exact acum este momentul să slăbiţi ! Cine nu slăbeşte la menopauză, slăbeşte MULT mai greu după aceea. Este bine să faceţi mai intii un consult care să excludă o problemă tiroidiană, apoi apelaţi la un regim naturist.
0
21-10-2007, ora 00:00
nilda
Nu este medic/terapeut
nilda
Du-te cu incrdere la un homeopat bun. Eu am intrat la menopauza la 42 de ani, si daca n-as fi descoperit homeopatia, sincer, nu stiu ce s-ar fi ales de mine, mai ales ca menopauza nu era singura problema.
Acum, cu tratament homeopat, ma simt asa de bine in pielea mea, cum nu m-am simtit de mult. Si nu mai am nici unul din simptomele suparatoare ale menopauzei (depresii, schimbari de greutate, bufeuri, insomnii, toane). Am vazut foarte multe femei care aproape au innebunit la menopauza. Eu sant acum mai echilibrata ca oricand, arat cu 10 ani mai tanara, si.mi-e bine.
Succes si tie!
0
25-01-2009, ora 14:37
user277
Nu este medic/terapeut
user277
Mai devreme sau mai tarziu, in viata fiecarei femei intervine o perioada numita climax sau menopauza. Simptomele care însoţesc menopauza nu sunt întotdeauna plăcute. Exista însă un produs care poate fi de mare ajutor in aceasta situatie. -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • La ce vârstă apare menopauza?
  • Menopauza si tulburarile psihice
  • Ce este premenopauza - perimenopauza?
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Menținerea siluetei, mai dificilă azi decât în anii ’80
  • De ce nu e suficient sportul pentru a slăbi?
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  •