menoragia sau hemoragia se opreste singura? | Forumul Medical ROmedic

menoragia sau hemoragia se opreste singura?

12-08-2012
coolgirlemi
Nu este medic/terapeut
coolgirlemi
Buna, azi e a 10 zi de menstra, fac injectii de coagulare a sangelui, sunt a 8-a din 10. Sangerarea s a mai incetinit, ba aproape deloc ba cate un picut. Ce se intampla daca le opresc?, diseara nu are cine sa mi faca urmatoarea injectie. Aceasta lunga menstra se opreste sau nu?
3 comentarii
0
12-08-2012, ora 11:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce injectii faci, cate pe zi si de cand le faci ?
0
12-08-2012, ora 13:29
coolgirlemi
Nu este medic/terapeut
coolgirlemi
Fitomenadion 10 mg, adrenostazin 1, 5 mg, etamsilat zentiva si picaturi de cretisoara. Mi s-a dat 10 injectii facute dimineata si seara, am facut opt si diseara nu are cine sa mi le faca. sangerare mai am foarte putin dar nu s a oprit. Le fac de pe data de 8 seara, ultima in aceasta dimineata. Mi s a zis la echo ca am chistulete foliculare la ovarul stang. Anticonceptionalele le-am lasat din ianuarie, mi s a spus ca as avea un dezechilibru hormonal, voi face analizele hormonale pe 23 aceasta luna la indrumarea endocrinologului. De 5 luni incerc sa raman insarcinata. banuiesc ca antic. sunt de vina pentru tot ce mi se intampla.

Totusi mi-e frica sa nu se opreasca. Daca las injectiile se opreste si singur?
0
12-08-2012, ora 14:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca sangerarea aproape s-a oprit nu-ti fa probleme ca vei intrerupe diseara.Daca maine revine fa 2 fiole de Etamsilat odata si atat...Sa spui despre aceste probleme cand vei merge la control.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: