menstruatia

13-12-2009
jan26
Nu este medic/terapeut
jan26
Vreau sa ma lamuriti si pe mine cu o chestie.deci prietena mea avea un ciclu neregulat, iar in august si septembrie a avut o pauza in care nu a mai avunt menstruatie...in data de 4 octombrie i-a aparut menstruatia intain inchisa la culoare, apoi normala si a tinut pana in 10 octombrie..in data de 31 octombrie impreuna cu prietena mea neam "jucat putin"..nu a avut loc penetrarea, am folosit si prezervativ de orice eventualitate si unul a cazut si unul s-a rupt dar penetrarea nu a avut loc...ne-am speriat cand am vazut ca sa rupt si cel de-al doile prezervativ, binenteles in ambele cazuri a fugit la baie si sa spalat nu cumva sa fi ajuns lichid seminal..in data de 8 noiembrie a aparut dinou menstruatia a tinut din 8 pana in 14 si nu a avut dureri decat in prima zi de ciclu durerile dinainte lipsind...pana acum a fost totul ok..calculand 28 de zile din data de 14 ar fi trebuit sa ii apara menstra pe data de 12 decembrie dar ea a aparut astazi in data de 6 decembrie si la fel fara durerii inainte doar dupa ce a aparut iar asta ne-as speriat putin...poate fi vorba de sarcina totusi?va multumesc din tot sufletul si sper sa ne linistim dupa ne veti da un raspuns..va multumesc mult inca odata
1 comentarii
0
14-12-2009, ora 20:33
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Venirea menstruatiei nu este semn de sarcina, ci, dimpotriva, arata ca fecundarea a esuat.

Suspect de multe prezervative cad si se rup. Poate ca este bine sa mergeti la doctorul dv si sa cereti clarificari despre cum trebuie folosite prezervativele in siguranta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici