menstruatia abundenta...

11-03-2007
florentina
Nu este medic/terapeut
florentina
as dori sa stiu daca exista un tratament, o pastiluta ceva care sa ma ajute si pe mine intr-o problema. am menstruatie foarte abundenta in prima zi (consum 7-8 tampoane) a doua zi mai putine (in jur de 5) dupa care numai este chiar asa.la medic am fost cu ceva timp in urma si mi-a spus ca este normal ca asa sunt unele persoane dar eu am obosit numai vreau asa, daca se intampla si se intampla sa imi vina in cursul saptamanii este groaznic, nu mai pot face nimic in ziua aceea, nu trebuie sa plec nicaieri si meseria mea cam trebuie sa plec. m agandeam sa iau contraceptive dar eu stiu, la varsta mea daca mai merg(am 34 de ani), am avut sterilet -l-am extras caci nu prea imi era bine, acum folosesc ovule - contraceptm- dar nici cu ele nu este super trebuie sa faci totul planificat, eu as dori anticonceptionele dar nu vreau sa ma ingras, sa mi creasca parul si nu vreau cancer
2 comentarii
0
01-04-2007, ora 00:00
coryna
Nu este medic/terapeut
coryna
PAI CE POT SA TI ZIC DUPA CE AM CITIT SITUATIA TA NU E PREA ROZ INSA NU POT SA TE SFATUIESC NIMIC PANA NU MI ZICI DACA SANGERARILE ASTEA AU INCEPUT DUPA CE TI AI PUS STERILET SI LA I SCOS SAU LE AVEAI SI CAND AVEAI STERILET SI NU SE DATOREAZA LUI
0
02-04-2007, ora 00:00
florentina
Nu este medic/terapeut
florentina
multumesc, coryna
sincera sa fiu cred ca de cand am menstruatie am asa mult, sa nu exagerez nu mai retin f.bine cand eram mica dar acum asa am. cand am avut sterilet aproape 3ani tot asa a fost de aproape 1.5 ani de cand nu il mai am tot asa. steriletul l-am scos din mai multe motive dar cel mai principal a fost ca ne doream inca un bebe, dar bebelus nu a vrut sa apara imediat si dupa 3-4 luni ne-am razgandit(am inceput scoli, etc)in concluzie pe mine cel mai tare ma deranjeaza ca este mult in rest nu ma doare nimic, nu imi este rau.chiar mi-as dori sa stiu ce as putea sa fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația abundentă
  •