Menstruatia nu vine, testul este negativ

08-08-2014
mihaella8403@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mihaella8403@yahoo.com
Buna ziua! Pun si eu o intrebare pe care sigur ati mai auzit-o de 1000 de ori: daca ciclul nu vine si testul de sarcina este negativ, ce poate fi? Mentionez ca nu ma protejez, menstruatia intarzie deja de 5 zile insa testul de sarcina facut la 3 zile de intarziere a iesit clar negativ. Nu am simptome, doar crampe asemenea celor de la ciclu. In rest absolut nimic. Mentionez ca mentruatia este foarte regulata - 28 de zile ceas. Urmeaza sa plec in concediu si nu as vrea sa plec asa fara sa stiu incotro sa o iau...
3 comentarii
0
04-10-2014, ora 18:10
Diana91zaharia
Nu este medic/terapeut
Diana91zaharia
eu acum am exact aceiasi problema ! spunemi te rog pina la urma tia venit ciclul ? ca si eu am facut testul de sarcina si a iesit negativ !mersi in anticip
0
04-10-2014, ora 18:28
mihaella8403@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mihaella8403@yahoo.com
Da, venit la o zi sau doua. Daca testul este negativ e clar, foarte clar ca nu e sarcina!
0
04-10-2014, ora 18:37
Diana91zaharia
Nu este medic/terapeut
Diana91zaharia
pff mersi ! azi am facut testul si arata clar numai o liniuta ! dar ma ingrijor tare caci totusi intirzie cu 6 zile,., , in ultimul timp am slabit si am fost stresata din cauza examenelor.. poate acest lucru agraveaza ca nu vine ciclul ! oricum sper sa vie !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Care este cauza de apariție a crampelor menstruale?
  • Cele mai bune metode de a scăpa de crampele menstruale
  • Dureri menstruale puternice - cauze, tratament, remedii, sfaturi utile
  •