menstruatia urat mirositoare

13-07-2009
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
am menstruatia urat mirositoare si vreau sa stiu daca e normal.
47 comentarii 12 Înainte ›
0
21-08-2009, ora 01:41
Chinezoaika
Nu este medic/terapeut
Chinezoaika
Am si eu o problema...am ovarele foarte inflamate datorita unei raceli...diagnosticul pus de medic este menometroragie sau ceva de genul...am si chisturi pe ovare si m-i s-a mai spus ca am uterul ingrosat cu 2 cm...am un prieten de 3 ani iar de ceva luni bune eu nu pot avea un contact sexual...am dureri groaznice si doar gandul la un contact sexual ma sperie...nici macar nu mai simt nevoia de asa ceva!mi-au fost prescrise 3 luni anticonceptionalele marvelon 28 dar fara nici un rezultat.acelasi dureri ca intotdeauna...si nu stiu ce sa mai fac si unde sa ma mai duc!Ce as putea sa fac in situatia asta?help
0
24-08-2009, ora 12:58
GabiELLA
Nu este medic/terapeut
GabiELLA
Sfatul meu este sa mergi la un alt medic si sa-ti faci toate analizele. Pentru acele ovare inflamate nu ai primit un tratament? Ce ti-a recomandat medicul pentru acele chisturi ovariene?
Cauta un ginecolog, vorbeste-i despre problemele tale, intreaba-l tot ce crezi ca trebuie sa stii.
Nu vreau sa te sperii, dar trebuie sa mergi la un consult.
Sa auzim numai de bine! succes!
0
12-10-2009, ora 13:14
cricket
Nu este medic/terapeut
cricket
Buna! Mama mea a fost diacnosticata la internare cu exocervicita agravata i s-a facut biopsie de col+chiuretaj uterni fractionat, are tulburari menstruale preclimaterice. As dori sa intreb daca dupa toate diacnosticele este nevoie de interventie chirurgicala sau se poate trata doar medicamentos. De la biopsie inca nu a primit rezultatele. As dori sa imi raspundeti.
Va multumesc!
0
21-10-2009, ora 15:50
mira33
Nu este medic/terapeut
mira33
buna ziua!sunt mira33 si am facut in test BABES-PAPANICOLAU si mi-a iesit leucocite+, PMN+in eudocol, MCR nespecifice, rari coci gram+, mi s-a recomandat cultura din secretia vaginala si test ADN pt. HPV.nu mi-a scris ce tip este, va rog sa imi spuneti ce inseamna acest diagnostic.Va multumesc!
0
22-10-2009, ora 11:07
adinush
Nu este medic/terapeut
adinush
buna!cand fac sex ma doare ar putea exista o problema grava?
0
07-11-2009, ora 21:32
ILIE RODICA
Nu este medic/terapeut
ILIE RODICA
buna seara
anul trecut m-am operat de ruptura de perineu am fost la control mi s-a spus ca operatia arata bine dar aveam o scurgere vaginala urat mirositoare si am facut un tratament cu Zanocin si spalaturi vaginale urmate de ovule.Problema este ca am facut si BABES- PAPANICOLAU si mi-a iesit vaginita ASCUS inflamator... iar tratament tot ZANOCIN mi s-a dat cu spalaturi etc.Alt medicament nu mai exista ca nu prea am incredere in acest Zanocin.Ma ingrijoreaza acea operatie daca am facut infectie si nu mi s-a spus s-au nu are nici o legatura. Va multumesc
0
06-01-2010, ora 22:36
nubyt
Nu este medic/terapeut
nubyt
Buna la o hemoragie menstruala cu ce se curata inauntru dak sunt virgina?iar dak ma curata cu ceva o sa mai fiu virgina?de la ce sa produs?ast un raspuns
0
19-01-2010, ora 13:15
cami72
Nu este medic/terapeut
cami72
Buna ziua, am 37 ani si ceva nelamuriri.
In urma cu doua luni am fost la ginecolog si am primit tratament pentru ovare polichistice pe care nu l-am urmat. In decembrie prima zi de menstruatie a fost in data de 16 dar in ianuarie am avut pe data de 4 o sangerare care a tinut o zi si jumatate(tinand cont ca am avut mereu un ciclu la 28 zile urmand ca in ianuarie sa imi apara pe 13) de culoare rosu maroniu.Azi am facut un test pentru sarcina si este negativ.
Stie careva este posibil sa fie o sarcina sau aceasta dereglare este de la ovare?
0
19-01-2010, ora 17:49
GabiELLA
Nu este medic/terapeut
GabiELLA
cami72, dupa parerea mea nu e cazul unei sarcini. Daca te-a diagnosticat cu ovare polichistice, atunci e normal sa nu ai ciclu regulat si mai ales sa ai sangerari anormale. Poti avea mai putin de 5 cicluri menstruale intr-un an, mai mult de 35 de zile intre cicluri sau chiar absenta menstruatiei.
Multa sanatate!
0
20-01-2010, ora 08:51
cami72
Nu este medic/terapeut
cami72
Multumesc mult pentru raspuns dar am luat legatura si cu medicul ginecolog si merg luni pentru un control.
Multa sanatate!
0
01-02-2010, ora 17:22
Curien86
Nu este medic/terapeut
Curien86
Buna seara! Sotia mea a luat anticonceptionale marvelon 28 regulat seara la 22. Pastila cu nr 15 din bilsterul cu nr 3 a uitat sa o ia seara la ora regulata si a luat-o a 2 zi la ora 12 luand in aceasi zi si pastila 16 regulat la ora 22. In aceasi zi la ora 16 am avut contact sexual. In conditiile care sotia mea a mai luat pastila 17 doar ziua urmatoare fata de cea in care luat 2 pastile cea restanta si cea normala, este riscul sa ramana gravida? la intrerupere a avut sangerari cateva zile. este posibil ca ciclul sa intarzie chiar si cateva saptamani din cauza intreruperii? Va multumesc si va rog un raspuns cat mai urgent!!!
0
05-03-2010, ora 23:26
elena_als
Nu este medic/terapeut
elena_als
Buna seara !Am si eu o problema am luat cerazette la recomandarea medicului 2 luni, dar a 2 luna mi-a intarziat menstruatia 5 zile dupa care mi-a venit de nu sunt bucuroasa, adica sunt la menstr. de 14 zile, cu mentiunea ca de 3 zile nu mai iau pastilele.CE E DE FACUT SA SE OPREASCA? Va multumesc!
0
10-03-2010, ora 16:38
carm3n
Nu este medic/terapeut
carm3n
buna !akm un an am fakt o ecografie transvaginala si as vrea sa stiu dk valorile sunt normale:ax lung al corpului :65, 7, diametrul anteroposterior:40, 1mm, endometrul :grosime de 11, 6mm, miometrul os:28, 6/18.5mm, cu folicul de acelasi aspect, od:26, 9/17, 1, cu folicul avand diametrul max 8mm, fara lama de lichid in douglas.si ce analize trb fakte ptr depistarea cancerului de col uterin sau ovarian?si as vrea o recomandare dk se poate !multumesc anticipat!
0
18-03-2010, ora 23:54
alexandraclaudia
Nu este medic/terapeut
alexandraclaudia
Buna, as avea si eu o intrebare:Iau anticonceptionale de o luna, asta este cea dea doua luna si am fost racita si am inteles gresit sa le intrerup daca iau antibiotic si nu am luat cam 3-4 pastile, o sa imi vina ciclu din nou din cauza intreruperii? deoarece azi am avut o scurgere asa usor maronie ca si cum ar fi la ciclu...are ceva daca am avut doua menstruatii in aceasi luna? ce sa fac sa iau in continoare pastilele sau?
0
23-03-2010, ora 00:31
GabiELLA
Nu este medic/terapeut
GabiELLA
alexandra, daca trec 48 ore de la ultima pastila luata, atn e recomandabil sa renunti la folia respectiva si pauza o luna, dupa care poti relua. Cu siguranta o sa ai menstruatie daca le-ai intrerupt. Acum, sincer nush cat de rau este, dar nici cat de bne. E recomandabil sa reiei antibebe dupa o luna.
Sanatate.
0
28-03-2010, ora 19:32
Ioana1102
Nu este medic/terapeut
Ioana1102
Buna ziua, pe la jum lunii am avut o scurgere transparenta fara miros destul de abundenta (ca cea de la ou) care stiu ca apare cand esti la ovulatie care a tinut vreo 10 zile, dupa acesta perioada scurgerea a devenit albicioasa apoi alb galbui deschis fara miros nu e abundenta- precizez ca acum 2 ani am descoperit ca am o mica rana pe col (cat jum de unghie de la getetul mic) si am inteles ca de la acesta rana pot avea scurgeri - am facut tratament insa tot mai am mici scurgeri. Ultimul papanicolau a iesit ok iar la testul se secretie - cocobacili (am facut tratament) Vreau sa stiu ce inseamna aceste schimbari de scurgeri. Multumesc.
0
01-04-2010, ora 10:46
auraandrei2005
Nu este medic/terapeut
auraandrei2005
sunt diabetica cu insulina de 32 de ani (am 46 de ani) si am mancarime-usturima suportabila si cu ceva de genul "branza faramata" pe zona interioara.Va multumesc anticipat pentru raspuns.
0
05-04-2010, ora 18:25
Ioana1102
Nu este medic/terapeut
Ioana1102
Buna ziua, pe la jum lunii martie am avut o scurgere transparenta fara miros destul de abundenta (ca cea de la ou) care stiu ca apare cand esti la ovulatie care a tinut vreo 10 zile, dupa acesta perioada scurgerea a devenit albicioasa apoi alb galbui deschis fara miros nu e abundenta- precizez ca acum 2 ani am descoperit ca am o mica rana pe col (cat jum de unghie de la getetul mic) si am inteles ca de la acesta rana pot avea scurgeri - am facut tratament insa tot mai am mici scurgeri. Ultimul papanicolau a iesit ok iar la testul se secretie - cocobacili (am facut tratament) Vreau sa stiu ce inseamna aceste schimbari de scurgeri. Astept raspuns. Multumesc.
0
11-06-2010, ora 15:07
Florin@
Nu este medic/terapeut
Florin@
Buna ziua! As dori sa stiu daca un consult ginecologic poate determina (cu aproximatie) de cat timp persoana respectiva nu a mai avut contact sexual, [ in cazul in care perioada de abstinenta este de 3 luni]. Astept raspuns de la un medic ginecolog. Multumesc anticipat!
0
08-07-2010, ora 21:07
andreiutzaa25
Nu este medic/terapeut
andreiutzaa25
Buna seara...As vrea sa pun si eu o intrebare:...Daca putina sperma ajunge pe vulva si nu in vagin as putea ramane insarcinata???...Va rog mult sa-mi raspunde-ti!!..Va multumesc...
0
10-07-2010, ora 19:33
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, putina sperma pe vulva nu este suficienta pentru a se produce conceptia.
0
12-07-2010, ora 17:40
andreiutzaa25
Nu este medic/terapeut
andreiutzaa25
Va multumesc mult pentru raspuns!.
0
06-08-2010, ora 22:26
roxanadima
Nu este medic/terapeut
roxanadima
buna seara,
prietenul meu a facut un examen bacteriologic de secretie uretrala si a reiesit ca are streptococul aureus+entrococ, eu mi am facut acum 2 luni analiza secretiei vaginale iar rezultatul a fost o candidoza, noi de 4 luni avem contact neprotejat deoarece eu iau anticonceptionale.Sunt foarte speriata de acest streptococ.Va rog sa imi spuneti mai multe despre acesta si ce provoaca.

Va multumesc
0
28-08-2010, ora 21:26
Mariana O
Nu este medic/terapeut
Mariana O
Buna! Am si eu o nelamurire in privinta menstruatiei. Pe fiecare luna in prima zi a menstruatiei am dureri groaznice, insuportabile, stari de voma, nevoia de a merge la toaleta. Practic nu pot face absolut nimic in ziua aceea, nu pot manca pentru ca imediat vomit, si nu imi trece cu nici o pastila (am luat no-spa, nurofen pentru durere, piafen, supozitoare diclofenac si tot nu imi trece. Toata aceasta durere teribila dureaza cam 4 ore, dupa care ma asez pe pat stand pe spate cu genunchi trasi spre mine si durerea se lasa spre mijloc si de atunci am doar junghiuri, a doua zi e ca si cum nu am nimic, ma simt bine. Va rog sa ma ajutati si sa ma sfatuiti pentru ca nu stiu ce sa mai fac! Va multumesc anticipat!
0
22-09-2010, ora 17:47
MINA_01
Nu este medic/terapeut
MINA_01
Buna. As avea si eu o intrebare, ce trebuie facut in cazul in care am terminat un tratanet cu nolicin si clion, dar mi'au revenit din nou aceleasi mancarimi si aceleasi secretii + urinez cam des...Va multumesc anticipat.
0
01-10-2010, ora 22:39
kindar
Nu este medic/terapeut
kindar
buna am 31 de ani o sarcina extrauterina cu o trompa scoasa si una se zice ca nu ar mai fi permeabila am facut o inseminare in vittro dar nu am reusit sa am un bebel mai exista si alta sansa de a ramane insarcinata se poate pe cale ghirurgicala ceva va rog sa imi dati un raspuns pentru ca il astept de 8 ani iar o a 2 fertilizare nu mai imi permit va multumesc
0
10-11-2010, ora 16:32
magdadobre
Nu este medic/terapeut
magdadobre
Am si eu o intrebare.
In vagin am un fel da galma depistata acum multi ani nu ma deranjeaza nu am nici un fel de probleme, atunci cand a fost depistata medicul m-a sfatuit sa o scoata dar eu nu am acceptat de teama
Din cate am inteles de la mai multi medici este o dereglare a glendei ce provoaca scurgeri nu este periculoasa mi s-a spus dar ma intreb
Ar trebui sa o scot ?
Imi este teama, am intradevar scurgeri mai semnificative decat normal dar imi este teama
Ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc
0
16-11-2010, ora 22:55
angy2010
Nu este medic/terapeut
angy2010
buna
de ceva vreme ma confrunt cu scurgeri vaginale de culoare alb-galbuie destul de consistente; in plus, starea de disconfort este accelerata de mancarimi, uneori senzatie de arsuri in zona vaginala. Intrebarea mea e ce pot sa fac?
Multumesc.
0
19-02-2011, ora 02:43
aya
Nu este medic/terapeut
aya
buna, am o intrebare ce se intampla unei femei gravide in 5 luni aprox, si la un moment dat moare fatul si ea este lasata asa vreo 4 zile pana la interventia chirurgicala, stiu ca este destul de grav, dar in aceste 4 zile cat timp sta asa cu copil mort la ce ceste expusa aceasta femeie, ?.va multumesc, as avea nevoie de un raspuns urgent va rog daca e posibil
0
22-02-2011, ora 19:07
vivi111
Nu este medic/terapeut
vivi111
buna ziua am si eu o intrebare va rog dak ma puteti ajuta.in urma cu un an am facut cezariana, in urma interventiei copilul a decedat si mam ales si cu uterul scos partial lucru de care eu nam stiut si niciunul din familia mea.la cateva luni am fost la control deoarece nu mia mai venit ciclul atunci am aflat ca o parte di uter no mai am dar dr ma linistit si mia spus ca se regenereaza, la care doctorul mia dat tratament spunandumi ca o sami vina ciclul, .la un an am mers la alt dr si a constatat ca nu mai am uter de loc as vrea sa stiu ce e de facut mai am o parte din uter sau nu mai am deloc?
mai pot avea copii sau nu?va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
47 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •