menstruatie care imi intarzie din nou sau sunt insarcinata?

26-03-2007
bcg2005
Nu este medic/terapeut
bcg2005
am si eu o problema.menstruatia nu imi vine regulat.de obicei vine cu 2, 3 zile inainte fata de luna precedenta. luna aceasta imi intarzie.sunt si alte cauze care determina intarzierea? anul trecut, tot in martie, mi-a intarziat 2 saptamani si nu am fost insarcinata
5 comentarii
0
26-03-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Se poate sa fii si insarcinata, dar nu neaparat. Depinde cat de mult ti+a intirziat ciclul si daca mai ai si alte manifestari. Uneori, ciclul poate intirzia din cauza unei raceli, sau ca ai stat cu picioarele in apa rece. Alteori, din motive hormonale. Daca te ingrijoreaza atat de tare, poti lua un test barza sa verifici.
Din cate spui, ciclul tau nu pare neregulat, ci vine la 28 de zile, ca la carte.
0
26-03-2007, ora 00:00
bcg2005
Nu este medic/terapeut
bcg2005
saptamana trecuta am fost racita rau.de la asta sa fie?
0
26-03-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
se poate. oricum, tu urmareste cat timp iti mai intirzie. daca nu vine si nu vine, ia si un test din acela, macar sa stai linistita
0
26-03-2007, ora 00:00
bcg2005
Nu este medic/terapeut
bcg2005
cam dupa cate zile ar trebui sa-mi fac griji? au trecut 3
0
26-03-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
e greu de spus. Eu nu m-as ingrijora inainte de 10-14 zile, dar 3 zile nu e foarte relevant.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •