Menstruatie de 2 ori pe luna!

18-07-2011
mithi
Nu este medic/terapeut
mithi
Buna..as avea si eu o intrebare..am 21 de ani, iar menstruatia mi-a venit de la varsta de 11 ani..de un an de zile am inceput sa iau anticonceptionalele diane35, dar le-am intrerupt acum o sapt, deoarece nu mai aveam nici un chef de sex!!!Mie menstruatia imi venea o data pe luna cam pe la mijlocul lunii...in aceasta luna am avut ciclu pana pe data de 12-13, iar azi pe 18 mi-a venit din nou!!!Mi se pare un pic ciudat, deoarece este pentru prima oara cand mi se intampla asa ceva!!!E cevs grav???Voi merge si la un ginecolog, dar in luna lui august!!!Astept un rasp!!!Va multumesc!!
5 comentarii
0
18-07-2011, ora 12:36
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
anticonceptionalele nu se ia numai daca faci sex sau nu
iti regleaza ciclul nu mai ai dureri in timpul menstrutie previne un cancer la ovare mult mai multe
plus de aia nu poti sa le intrerupi tu cand vrei
daca luna viitoare vrei sex ce o sa faci?
parerea mea este sa continui ac dar sa mergi la ginecolog el te poate sfatui ceea ce trebuie sa faci
multa sanatate
0
18-07-2011, ora 12:52
mithi
Nu este medic/terapeut
mithi
Am luat aceste conceptionale un an de zile cum trebuie, dar le-am intrerupt ptr ca aveam probleme din cauza lor, nu le-am intrerupt ca asa am avut chef...acum vreau sa incerc spermicidele(foitele chinezesti)...eu de la aceste anticonceptionale nu am avut nici menstruatie regulata tot timpul si nici nu am scapat de durerile menstruatiei!!!!Precizez ca sunt intr-o relatie de 3 ani de zile..si le-am intrerupt ptr ca imi afectau relatia sexuala...nu le-am luat prescrise de un medic..mi le-a recomandat cineva...la inceput nu am avut probleme, chiar sunt excelente in privinta sarcinii..chiar te apara de o sarcina nedorita, dar pe mine m-a afectat in alta parte..cand intretineam relatii cu partenerul aveam stare de nervi, dureri si usturimi...iar acum, colac peste pupaza si ciclu de doua ori in aceeasi luna la interval de nici macar 10 zile!!!
0
18-07-2011, ora 12:56
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
mergi totusi la un ginecolog ca fara consult nu trebuie sa iei nimic vezi tu astea ti-au afectat viata sexuala
vezi tu ca foitele alea nu sant sigure 100%
nici sapunelele nici creme sau diafragmele prezervativul e cel mai bun
daca tu nu mai vrei ac
sanatate multa
0
18-07-2011, ora 12:59
mithi
Nu este medic/terapeut
mithi
Multumesc de rasp..voi merge la ginecolog luna viitoare..eu locuisc in Grecia, dar nu am incredere in dr de aici+ca iau si multi bani..la sfarsitul lunii merg acasa si imi fac un control ca la carte!!!Dar, vroiam sa aflu si niste pareri din alte parti!!
0
15-04-2015, ora 21:43
dianasynk001
Nu este medic/terapeut
dianasynk001
buna ziua.
Ma numesc diana am 16 ani la 14 ani 3 luni la rind am avut monstruatie de 2 ori pe luna eam spus lui mama si am fost la ginecolog si mia spus doar asta o sa primesc un tratament acum si la 17 ani inca unul da pina la 18 sa nu fac in nis un caz relati intime si mai departe cu mama a vorbit si am ascultat un pic ce a vorbit mama cu tata si ea spus ca daca o sa ma ocup cu relati intime apoi poate sa fie ceva grav sau sa mor.
Si miea nimeni numi spune nimic eu noptile pling si ma ghindesc numai la asta puteti va rog sami spuneti ce am si daca e drept daca o sa fac relati intime pot sa mor?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • De ce întârzie menstruația?
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  •